Zwycięstwo na koniec

Autor Artur Rutkowski 21 Kwietnia 2013 godz. 12:58
Szczypiorniści Gwardii Koszalin godnie pożegnali się z własną publicznością odnosząc zwycięstwo 37:25.

Początek spotkania, był niedokładny z obu stron, przewagę jednak posiadali gospodarze, którzy po kwadransie gry prowadzili 13:6, w kolejnych minutach przewaga gospodarzy rosła, w 24 minucie prowadzenie gwardzistów wynosiło już 10 bramek 17:7. W ostatnich sześciu minutach padły zaledwie cztery bramki, po dwie dla każdej z drużyn. Do przerwy 19:10.

Po zmianie stron drużyna LKS Kęsowo radziła sobie trochę lepiej zmniejszając w pierwszych dziesięciu minutach stratę do siedmiu punktów 23:16, a w kolejnych czterech odrobili kolejne dwie bramki, w 44 minucie 25:20.

W ostatnim kwadransie podopieczni Mariusza Wnuka odskoczyli rywalom wygrywając ostatnie ligowe spotkanie w koszalińskiej hali w obecnym sezonie 37:25. Za tydzień ostatnie starcie w kończącym się sezonie 2012/2013 z Koroną Koronowo. Gwardia Koszalin w ligowej tabeli na koniec sezonu zajmie piąte miejsce. Najskuteczniejszym graczem w drużynie Gwardii w sobotnim meczu był Szymon Kamiński zdobywca 10 bramek.

Gwardia Koszalin - LKS Kęsowo 37:25 (19:10)
Gwardia: Bugaj, Gryzio, Wyszyński - Sz. Kamiński 10, Radosz 6, Goerig 4, Brzeziński 4, Szymko 4, Tołłoczko 3, Chojnacki 2, Gabrysiak 1, Laskowski 1, Jakutowicz 1, M. Kamiński 1, Zdrzeniecki, Nowicki