Akademiczki w półfinale

Autor Artur Rutkowski 10 Kwietnia 2013 godz. 21:33
Podopieczne duetu trenerskiego Joanna Dworaczyk i Waldemar Szafulski awansowały do najlepszej czwórki Superligi kobiet. W środę 10 kwietnia wyeliminowały w derbach Pomorza Zachodniego Pogoń Baltica Szczecin, wygrywając na terenie rywala różnicą siedmiu bramek 27:20. W kolejnej rundzie AZS Politechnika zmierzy się z SPR Lublin.

Początek meczu należał do gospodyń, które po 9 minutach gry prowadziły 3:1. W kolejnych minutach do głosu zaczęły dochodzić koszalinianki, które już w 12 minucie traciły do rywalek jedną bramkę 3:4, dla Pogoni. Prowadzenie akademiczki uzyskały w 24 minucie, a po pierwszej połowie prowadziły dwiema bramkami 12:10.

Po zmianie stron szczypiornistki z Koszalina podkręciły jeszcze tempo w 36 minucie przewaga wynosiła cztery bramki 15:11. W następnych minutach przewaga AZS Politechnika jeszcze urosła w 48 minucie było to pięć bramek przewagi 20:16.

Ostatecznie akademiczki wygrały 27:20, dzięki czemu awansowały do kolejnej rundy. Po dwóch meczach uzyskały prowadzenie 2:0, a więc nie ma potrzeby rozgrywania trzeciego meczu. Następne mecze koszalinianki rozegrają z SPR Lublin.

Pogoń Baltica Szczecin - AZS Politechnika Koszalińska 20:27 (10:12)

Pogoń Baltica: Płaczek, Adamska - Jakubowska 1, Sabała, Stachowska 2, Cebula 7 (3/3), Głowińska 2, Piontke 3, Agova, Pasternak 1, Yashchuk 4, Kuryanovich.
Kary: 10 min. (Agova, Pasternak, Yashchuk - po 2 minuty, Stachowska - 4 minuty)
Karne: 3/3

Politechnika: Szywerska, Piechnik - Kobyłecka 3, Dworaczyk 2, Muchocka 3, Chmiel 5, Odrowska 5 (5/5), Lisewska 1 (1/2), Koprowska 1 (1/1), Dąbrowska, Matuszczyk 3, Szafulska 4.
Kary: 8 min. (Odrowska, Koprowska - po 2 minuty, Szafulska - 4 minuty)
Karne: 7/8

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę.