Pierwsza wygrana

Autor Artur Rutkowski 30 Marca 2013 godz. 22:45
Juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin odnieśli pierwsze zwycięstwo w makroregionalnej lidze. Pokonali Lechię Gdańsk 1:0.

Od początku inicjatywę przejęli gospodarze, ale nie potrafili jej wykorzystać. Po zmianie stron podopieczni Mateusza Kaźmierczaka podkręcili nieco tempo i w 70 minucie po strzale Bartka Nowaka wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już od końcowego gwizdka.

Po dwóch kolejkach młodzi zawodnicy zgromadzili cztery punkty, w pierwszej kolejce zremisowali 2:2, po bramkach Pawła Łysiaka.

"Bałtyk Koszalin" - "Lechia" Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 BARTŁOMIEJ NOWAK - 62 minuta

Bałtyk: Sebastian Skrzyński, Bartłomiej Nowak, Tomasz Pasieka, Artur Korman, Miłosz Tytanicz (Piotr Pazdecki 73 minuta), Konrad Brosenbach 80 minuta), Bartłomiej Fastyn, Sebastian Ginter, Mateusz Rząsa (Hubert Wojtkiewicz 50 minuta), Michał, Plata, Mateusz Czapłygin (Bartosz Maciąg 57 minuta), Paweł Łysiak.

Lechia: Michał Jajkowski, Jacek Jadanowski, Karol Adamiuk, Daniel Górski, Karol Wiśniewski, Marek Kogutowski (Jakub Zaborowski 54 minuta), Łukasz Kopka, Sebastian Sypniewski (Kamil Jastrzębski 70 minuta), Karol Zieliński (Adam Kamczyk 61 minuta), Oktawian Skrzecz, Hieronim Gierszewski (Konrad Szkopiński 41 minuta)

Żółte kartki: Tomasz Pasieka 65 minuta (Bałtyk), Karol Wiśniewski 35 minuta (Lechia)