Koniec przygody z Challenge Cup

Autor Artur Rutkowski / fot. Przemysław Rak 17 Marca 2013 godz. 18:11
AZS Politechnika w niedzielę 17 marca pożegnała się z europejskimi pucharami. W rewanżowym meczu z Banik Most, podopieczne Kamelina przegrały różnicą czterech bramek. AZS - Banik Most 27:31. Z pewnością najlepszą zawodniczką dwumeczu okazała się Martinkova.

Mecz lepiej rozpoczął się dla zawodniczek z Mostu, które po bramkach Benuskowej oraz Marinkovej prowadziły 2:0. Gospodynie szybko jednak odrobiły straty, głownie za sprawą Aleksandry Kobyłeckiej,która zdobyła trzy bramki w krótkim okresie czasu. Po 5 min akademiczki prowadziły 4:2. W drużynie Banika, kolejny raz dobrze w mecz weszła grająca z numerem 17 Martinvova, po 9 minutach posiadała na swoim koncie już 4 bramki, a jej drużyna prowadziła 4:6.

Niestety zespół gości nie zwalniał tempa, po 10 minutach prowadził już różnicą trzech bramek 4-7, po bramce Weisenblderova. Trener Kamelin widząc nieporadność swojego zespołu poprosił o czas, po którym akademiczki zaczęły odrabiać straty. Najpierw z karnego trafiła Odrowska, następnie kontaktową bramkę zdobyła Aleksandra Kobyłecka.

Po kwadransie gry AZS Politechnika przegrywała, różnicą jednej bramki 6:7. W niedzielnym meczu dobre zawody rozgrywała w drużynie gospodyń Aleksandra Kobyłecka, która też doprowadziła do remisu 7:7.  W 17 minucie koszalinianki odzyskały prowadzenie, po bramce Pauliny Muchockiej z lewego skrzydła.

Niestety przyjezdne zawodniczki w kolejnych minutach ponownie wyszły na prowadzenie. Po 27 minutach akademiczki zamiast prowadzić czterema bramkami, które pozwalałyby awansować do pólfinałów Challenge Cup, w takim samym stosunku bramkowym przegrywały (9:13).

Pod koniec pierwszej połowy akademiczki odrobiły jedną bramkę. Do przerwy 11:14

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Schererovej, następnie pierwszą swoją bramkę zdobyła Tatiana Bilenia. Po 35 minutach AZS Politechnika traciła do rywalek, w dalszym ciągu, aż 4 bramki 13:17. Nadzieja w zespole gospodyń odżyła kiedy w 36 min. jedna z zawodniczek Banika została ukarana karą 2 minutową. Grę w przewadze akademiczki nie potrafiły wykorzystać. W 39 minucie po kolejnej bramce Martinkowej wynik na tablicy wyników widniał 15:19. Nie wyglądało to dobrze, na domiar złego w 40 min. Tatiana Bilenia, została ukarana karą dwu-minutową.

W 42 minucie, po ładnej indywidualnej akcji Ruckovej, przyjezdne prowadziły różnicą pięciu bramek 17:22. Po następnych ośmiu minutach przewaga AZS Politechnika niestety powiększyła się do sześciu bramek 19:25.

W końcówce spotkania AZS Politechnika odrobiła dwie bramki, ale ostatecznie przegrała różnicą czterech bramek i pożegnała się z Challenge Cup. Banik Most wygrywa w Koszalinie 27:31.