Przywrócenie przejazdu ułatwi dojazd z Rokosowa do centralnej części miasta. Jak podkreślił prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj, wykonawcy udało się udostępnić ten fragment znacznie wcześniej, niż przewidywał pierwotny harmonogram.

Zakończenie tego zakresu inwestycji planowane było dopiero na III lub IV kwartał 2027 roku. Kierowcy mogą korzystać z drogi około rok wcześniej.

Otwarcie przejazdu nie oznacza zakończenia wszystkich prac. Na ulicy Zwycięstwa nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, a w sąsiedztwie jezdni mogą pracować ekipy wykonawcy.

Przywrócono działanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa, Traugutta i 4 Marca. Funkcjonuje ona w układzie obowiązującym przed rozpoczęciem remontu. Kierowcy mają do dyspozycji jeden lewoskręt z ulicy Zwycięstwa w ulicę 4 Marca.

Zarząd Dróg i Transportu apeluje o ostrożną jazdę, obserwowanie tymczasowego oznakowania i zwracanie uwagi na osoby pracujące przy drodze. Szczegóły organizacji ruchu przekazał ZDiT w Koszalinie.
Na przebudowywanym odcinku zaplanowano jeszcze prace przyłączeniowe w branży elektrycznej oraz wprowadzenie nowej, docelowej organizacji ruchu.

Do wykonania pozostają również:

Obecna lokalizacja części infrastruktury przystankowej nie odpowiada jeszcze układowi docelowemu. Może się ona zmieniać wraz z kolejnymi etapami robót.
Po otwarciu przejazdu na trasę sprzed remontu wróciła linia nr 2 w kierunku Bowidu, Zakładu Karnego, Ronda Nila i Dworca PKP. Ponownie obsługiwane są przystanki Św. Wojciecha 01 oraz Zielona 01.

Godziny odjazdów linii nr 2 nie uległy zmianie. Na przystanku Moniuszki 01 autobusy będą realizowały postój wyrównawczy, aby zachować punktualność na dalszej części trasy.
Linie nr 12 i 20 nadal kursują objazdami. Taka organizacja będzie obowiązywała do 30 sierpnia. Na 31 sierpnia zaplanowano zmiany rozkładów jazdy oraz powrót obu linii na trasy obowiązujące przed modernizacją ulicy Zwycięstwa. Aktualne informacje dla pasażerów publikuje MZK Koszalin.
Otwarcie przejazdu w kierunku centrum jest ważnym etapem inwestycji. Kierowcy i pasażerowie muszą jednak pamiętać, że prace na Rokosowie jeszcze się nie zakończyły.