Komunikat w tej sprawie został wydany przez Komisarza Ligi 24 czerwca 2026 roku. Oznacza to, że decyzja dotycząca koszalińskiego klubu stała się ostateczna na tym etapie procedury licencyjnej.
Komunikat Zarządu Klubu TUTAJ.
Wcześniej Komisarz Ligi odmówił przyznania licencji Piłce Ręcznej Koszalin w związku z niespełnieniem wymogów Regulaminu Licencyjnego w zakresie kryterium Budżetu Gwarantowanego oraz stwierdzonymi zaległościami względem pracowników. Klub miał możliwość odwołania się od tej decyzji, jednak z tego prawa nie skorzystał.
Inaczej potoczyła się sprawa Sośnicy Gliwice. Klub złożył odwołanie od decyzji o nieprzyznaniu licencji. Po analizie dokumentów Komisarz Ligi przyznał Sośnicy warunkową licencję na udział w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2026/2027. Licencja została jednak objęta nadzorem finansowym.
Zgodnie z decyzją nadzorczą Komisarza Ligi z 19 listopada 2025 roku Sośnica Gliwice rozpocznie nowy sezon z sześcioma punktami ujemnymi.
Brak licencji dla Piłki Ręcznej Koszalin oznacza konieczność uzupełnienia składu ligi. Superliga sp. z o.o. poinformowała o rozpisaniu procedury dotyczącej tzw. „dzikiej karty”, która uprawnia do udziału w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2026/2027.
Jak przekazano, decyzja o uruchomieniu przetargu jest następstwem wycofania się Klubu Piłka Ręczna Koszalin z rozgrywek. Władze ligi przewidują przyznanie jednej „dzikiej karty”. Termin składania ofert wyznaczono na 26 czerwca 2026 roku, natomiast przetarg, czyli aukcja, ma odbyć się 29 czerwca.
To bardzo trudna informacja dla koszalińskiego środowiska sportowego. Piłka Ręczna Koszalin przez lata była obecna na najwyższym poziomie rozgrywkowym i stanowiła ważną część sportowej historii miasta. Brak występu w sezonie 2026/2027 oznacza poważny zwrot dla klubu oraz rodzi pytania o przyszłość kobiecej piłki ręcznej w Koszalinie.
Ostateczny skład ORLEN Superligi Kobiet na sezon 2026/2027 będzie znany po zakończeniu procedury związanej z przyznaniem „dzikiej karty”.