Edukacja poprzez praktykę
Podczas zajęć funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o tym, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych, jak zachowywać się w pobliżu drogi i dlaczego noszenie elementów odblaskowych może uratować życie.

Policjanci tłumaczyli, że pieszy bez odblasku jest widoczny dla kierowcy dopiero z odległości około 20–30 metrów, natomiast osoba wyposażona w odblask może zostać zauważona nawet z 150–200 metrów.
– Tak duża różnica często decyduje o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego – podkreślali mundurowi.
Odblaski dla każdego ucznia
W ramach akcji dzielnicowi wspólnie z przedstawicielami KRUS i druhami z OSP przekazali dzieciom opaski, breloki i zawieszki odblaskowe.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w krótkich ćwiczeniach praktycznych, podczas których zobaczyli, jak działają odblaski po zmroku i jak bardzo zwiększają widoczność pieszego na drodze.
Wspólna troska o bezpieczeństwo najmłodszych
Tego typu działania profilaktyczne są stałym elementem pracy dzielnicowych i mają na celu nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też budowanie zaufania między dziećmi a służbami mundurowymi.
– Bezpieczeństwo to wspólna odpowiedzialność – zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników ruchu – podkreślali organizatorzy spotkań.
Dzięki wspólnym inicjatywom policji, KRUS i strażaków uczniowie uczą się, że odpowiedzialne zachowanie na drodze to klucz do uniknięcia wielu groźnych sytuacji.