Ćwiczenia koncentrować się będą przede wszystkim na terenach leśnych Gminy Manowo, gdzie zostaną przeprowadzone symulowane epizody ratownicze związane m.in. z pożarami lasów oraz działaniami ewakuacyjnymi. W działaniach udział wezmą jednostki ochrony przeciwpożarowej z całego powiatu.
W związku z realizacją scenariusza ćwiczeń na drogach i w rejonie objętym manewrami będzie można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów uprzywilejowanych – samochodów ratowniczo-gaśniczych, operacyjnych i specjalistycznych.
Organizatorzy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość wobec czasowych utrudnień w ruchu, które mogą pojawić się w trakcie realizacji ćwiczeń.
Tego typu działania mają kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego poziomu gotowości operacyjnej jednostek ratowniczych oraz efektywnej współpracy służb w sytuacjach zagrożenia.
Komenda Miejska PSP w Koszalinie dziękuje za zrozumienie i współpracę.