Spotkanie miało wyjątkowo konstruktywny charakter, podczas którego wszyscy uczestnicy jednoznacznie podkreślili, że współpraca między służbami, a samorządowcami jest kluczem do skutecznego zapewnienia bezpieczeństwa.
W czasie dyskusji poruszone zostały problemy związane z kreowaniem bezpiecznej przestrzeni, rola i zakres działań pełnionych przez dzielnicowego, a także współpraca z podmiotami pozapolicyjnymi. Przedstawiciele osiedli przedstawili czego najczęściej dotyczą zgłoszenia mieszkańców, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i złożyli propozycję działań jakich oczekują od służb w celu podniesienia bezpieczeństwa.
Kierownicy Rewirów Dzielnicowych podczas rozmów podkreślili, że bieżące problemy należy zgłaszać do dzielnicowego, który jest policjantem pierwszego kontaktu. Kolejną możliwością jest skorzystanie z interaktywnego narzędzia komunikacji między społeczeństwem a Policją jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać informację o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów z koszalińskiej komendy, a w przypadku potwierdzenia informacji wyciągane są konsekwencje wobec sprawcy bądź sprawców.
Bardzo ważnym tematem było wypracowanie współpracy między koszalińską komendą, strażą miejską oraz jednostkami pomocniczymi, aby wspólnymi siłami egzekwować niewłaściwe zachowania i dbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.