Młyny Stoisław drugie w Elblągu

Autor Art za Piłka Ręczna SA 19 Sierpnia 2024 godz. 7:19
Piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin mają za sobą dwa dni intensywnego grania. Na razie nie o punkty, a doświadczenie i zgranie. Koszalinianki drugie w Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Elblągu.

Podczas turnieju podopieczne trenera Przybylskiego rozegrały trzy mecze kontrolne z drużynami ORLEN Superligi i Ligi Centralnej. W piątek wygrały 35:27 z zespołem AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Już do przerwy prowadziły 15:10. Tego samego dnia koszalinianki pokonały też drużynę SPR Gdynia. Zwyciężyły wysoko 39:21. Już po pierwszej połowie prowadziły pewnie 21:11. W sobotę Młyny Stoisław zmierzyły się z gospodyniami turnieju EKS Start Elbląg, czyli z najbardziej wymagającym z turniejowych rywali. Koszalinianki przegrały 29:32. Do przerwy gospodynie imprezy prowadziły 18:16. – Udało nam się przećwiczyć kilka rzeczy i lepiej zgrać. Każdy mecz powoduje, że zawodniczki coraz lepiej rozumieją się na boisku, a to duża korzyść. W ciągu tych dwóch dni, co ważne, graliśmy zespołowo. W ostatnim meczu ze Startem Elbląg przegrywaliśmy tak naprawdę w końcówkach pierwszej i drugiej połowy. Dziś wyszło już zmęczenie – przyznał Krzysztof Przybylski, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młynów Stoisław Koszalin w trzech spotkaniach: Natalia Filończuk, Alicja Klarkowska – Aleksandra Furmanets 6, 2 i 4, Kinga Lemiech 1, 5 i 4, Maryna Koper 3, 4 i 3, Sofia Csavar 1, 2 i 3, Jagoda Lasek 1, 5 i 3, Hanna Rycharska 4, 3 i 4, Nicola Żmijewska 4, 6 i 0, Barbara Choromańska 2, 2 i 1, Anna Mączka 5, 2 i 2, Patrycja Jura 1, 2 i 0, Gabriela Haric 5, 1 i 3, Adrianna Nowicka 0, 2 i 1, Amelia Worożańska, Dominika Szynkaruk 2, 3 i 1

Ostatni sparing koszalinianki rozegrają w czwartek, 22 sierpnia, z zespołem SPR Gdynia. Początek spotkania o godz. 19 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej.