Darłowianka Daria Pikulik wicemistrzynią olimpijską!

Autor Art 11 Sierpnia 2024 godz. 16:12
Daria Pikulik wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w kolarstwie torowym! Polka zajęła drugie miejsce w kolarskim wieloboju omnium. To dziesiąty krążek dla reprezentacji Polski w Paryżu!

Zawodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska wywalczyła drugie miejsce w kategorii omnium. Po pierwszej z czterech konkurencji Polka miała ogromną stratę. 27-latka postawiła wszystko na jedną kartę i w ostatniej części rywalizacji wywalczyła aż 57 pkt i z łącznym wynikiem 131 pkt w dramatycznych okolicznościach przesunęła się z siódmego na drugie miejsce. Złoty medal przypadł Amerykanka Jennifer Valente, która wywalczyła 144 pkt.

Pikulik ma za sobą także start w kategorii Madison wraz z siostrą Wiktorią. Polki były w czołówce, potrafiły zgarnąć punkty w kilku lotnych premiach, ale ostatecznie musiały zadowolić się siódmym miejscem z dorobkiem 14 pkt.