Natalia Kaczmarek medalistką olimpijską!

Autor Art 9 Sierpnia 2024 godz. 20:05
Miała złoto i srebro ze sztafet, teraz ma brąz! Natalia Kaczmarek w kapitalnym stylu spełniła swoje i nasze marzenia. Polka w kapitalnym stylu zdobyła w biegu na 400 m brązowy medal igrzysk olimpijskich. Świętej pamięci Irena Szewińska po prawie 50 lat latach ma wreszcie godną następczynię!

Kaczmarek do finałowego biegu przystępowała z trzecim czasu półfinału. Wymieniano ją wśród kandydatek do medalu, jednak stawka była niesamowicie wyrównana.

Zgodnie z przewidywaniami na czoło szybko wysunęła się Paulino. Zawodniczka z Dominikany wygrała dość pewnie, a czas 48.17 to od teraz nowy rekord olimpijski. Na drugiej lokacie przez większość wyścigu biegła Salwa Eid Naser z Bahrajnu. Najbardziej zacięta była walka o brązowy medal. O ten krążek rywalizacja toczyła się między Rhasidat Adeleke a Natalią Kaczmarek. Polka na ostatnią prostą wybiegła na piątej lokacie, ale dzięki fantastycznemu finiszowi wywalczyła brąz i po raz trzeci w tym sezonie uzyskała czas poniżej 49 sekund (48.98). To najszybszy w historii finał olimpijski na 400 metrów.

To pierwszy polski medal w lekkoatletyce na igrzyskach w Paryżu. Na indywidulany medal na 400 metrów Polska czekała od 1976 roku, kiedy złoto w Montrealu wywalczyła Irena Szewińska.