Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.
Koszalin, Poland
kultura

102 chórzystów w 17. edycji Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych

Autor Ala za Rzecznik Prasowy Miasta Koszalina 14 Sierpnia 2023 godz. 17:45
Od złożenia kwiatów przed pomnikiem Więzi Polonii z Macierzą rozpoczęła się 17. edycja Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych. W tym roku w Koszalinie gościmy chóry z Białorusi, Ukrainy, Francji i Armenii, tym samym do Koszalina przyjechało 102 chórzystów. W programie festiwalu znalazły się koncerty w kościołach w Koszalinie i Białogardzie oraz koncert galowy w Filharmonii Koszalińskiej. Tegoroczny festiwal potrwa do 20 sierpnia. Wstęp na wszystkie festiwalowe prezentacje jest bezpłatny.

Przez 50 lat organizowania tego wydarzenia nasze miasto i region odwiedziło 25 000 rodaków z całego świata. Polonijne śpiewanie w Koszalinie ma swój niepowtarzalny klimat i bogatą historię. Pod okiem kadry z akademii muzycznych z całej Polski uczestnicy doskonalą swój kunszt artystyczny oraz wzbogacą swój dorobek o nowe utwory. Polonijne spotkania w Koszalinie to ewenement na mapie międzynarodowych imprez kulturalnych w Polsce. Zachowały swój niepowtarzalny klimat, stając się w czasach wszechobecnej kultury masowej enklawą tradycji i pięknego chóralnego śpiewu.

Czytaj też

Chóry polonijne w Koszalinie

ekoszalin POLECA Ala z mat. inf. - 3 Sierpnia 2023 godz. 14:29
XVII światowy Festiwal Chórów Polonijnych w Koszalinie odbędzie się w dniach 13-20 sierpnia br. Przez 50 lat organizowania tego wydarzenia nasze miasto i region odwiedziło 25 000 rodaków z całego świata. Polonijne śpiewanie w Koszalinie ma swój niepowtarzalny klimat i bogatą historię.  W ramach tegorocznej imprezy zaplanowano m.in.  uroczystości pod Pomnikiem Więzi Polonii z Macierzą,  Koncert Chórów Polonijnych w Białogardzie,  Koncert Galowy Festiwalu w Filharmonii Koszalińskiej  oraz Mszę Świętą w intencji Polonii i Polaków za Granicą w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.  Od 1990 roku spotkania z Polonią w Koszalinie organizuje Koszaliński Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” a od 2013 roku koło Terenowe tej Organizacji.