Dwa srebra koszalińskich żołnierzy

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 23 Czerwca 2023 godz. 9:03
W Elblągu odbył się Mistrzostwa Wojska Polskiego. Zawody były na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym gdyż startowała cala czołówka reprezentantów Polski. Znakomicie wypadli wychowankowie Klubu Judo Gwardia Koszalin, którzy wywalczyli dwa srebrne medale.

Pierwsze srebro  wywalczył Patryk Rusin w kat.+100 kg.Drugie zdobył  Krystian Przyborek w kat.100 kg. W wojsku trenują pod okiem Tomasza Składowskiego, który również wywodzi się Gwardii Koszalin. Ponadto koszalińscy żołnierze wywalczyli drużynowo. Trzecie miejsce zajął  Patryk Rusin służy w Siłach Powietrznych, a Krystian Przyborek wywalczył pierwsze miejsce w 12. Dywizji Zmechanizowanej. Trenerami klubowymi medalistów są Cezary Wojniusz i Marian Standowicz.