Hołub piąta w MP

Autor 19 Czerwca 2012 godz. 18:02
Małgorzata Hołub, zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin zajęła piąte miejsce w finale biegu na 400 metrów podczas 88. Mistrzostw Polski seniorów w Bielsku Białej.

Podopieczna trenera Zbigniewa Maksymiuka w finałowym biegu ustanowiła wynikiem 53,33 s rekord życiowy. Zwyciężyła Agata Bednarek, która osiągnęła 52.41 i zapewniła sobie start indywidualny w mistrzostwach Europy. Drugie miejsce zajęła Iga Baumgart (52.75), a trzecie Justyna Święty, która w br. poprawiła rekord życiowy już o 2.49 sekundy. W Helsinkach sztafetę wzmocni Anna Jesień, która w mistrzostwach Europy nie wystartuje w biegu płotkarskim. Aż cztery rekordy życiowe i trzy wyniki poniżej 46 sekund padły w finale 400-metrowców. Piotr Wiaderek, były zawodnik Sztormu Kołobrzeg (45.46) przerwał passę Marcina Marciniszyna (45.63) wyprzedzając rywala, po zaciętej walce na ostatnich metrach, o nieco ponad metr. Brązowy medal zdobył Kacper Kozłowski (45.89). Ostatnio sztafeta 4x400m spadła na 16 miejsce w rankingu IAAF, po sobotnim biegu można oczekiwać, że Polacy w Helsinkach pobiegną w granicach 3:01, co powinno zapewnić udział w igrzyskach.