Indian Wells: Świątek awansowała po ciężkim meczu

Autor Art za WTA 14 Marca 2023 godz. 5:08
Iga Świątek awansowała do czwartej rundy turnieju WTA w Indian Wells! Bianca Andreescu zmusiła Polkę do znacznie większego wysiłku niż w jej pierwszym spotkaniu na kalifornijskich kortach, ale to było za mało, by sprawić sensację. Faworytka wygrała 6:3, 7:6(1). Kolejny mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Świątek zagra z Emmą Raducanu, która pokonała Brazylijkę B. Haddad Maia 6:1, 2;6, 6:4.

To był wyrównany, ciężki i toczony w trudnych wietrznych warunkach  pojedynek  pomiędzy dwoma byłymi mistrzami BNP Paribas Open, Świątkiem (2022) i Andreescu (2019). Wygrała najlepsza aktualnie tenisistka na świecie, Iga Świątek  6:3, 7:6 (1).

Andreescu, mimo że wspięła się na wyżyny swoich umiejętności nie zdołał powstrzymać Świątka tracąc w końcówce meczu siedem z ośmiu punktów.

„Cieszę się, że przez większość czasu grałam solidny tenis. I z tego, że mogłem zmienić rytm w samej końcówce. Cały czas byłam pewna siebie. Teraz nawet jestem zadowolona, że miałam szansę trochę pograć pod presją i zobaczyć, jak sobie z nią radzę - powiedział w Świątek.

Świątek jest jedyną zawodniczką, która jeszcze w tym roku nie rozegrała meczu w trzech setach (minimum 15 rozegranych meczów) i ma na swoim koncie 14 zwycięstw w kolejnych setach. Co więcej, od początku 2022 roku wygrała najwięcej meczów w dwóch setach (25) – o osiem więcej niż następna zawodniczka, Jessica Pegula.

Świątek pokonując Andreescu 2:0 jest na dobrej drodze, by zostać pierwszą kobietą, która obroniła tytuł w Indian Wells od czasu Martiny Navratilovej w 1991 roku.

O ćwierćfinał Świątek zagra z Emmą Raducanu, młodą nadzieją kobiecego tenisa. Mistrzyni US Open z 2021 r. wraca do przyzwoitej formy, co widać już na kortach Indian Wells. Spotkanie liderki rankingu z rywalką z czasów juniorskich zapowiada się niezwykle emocjonująco.