Atom WEBSKA BASKET LIGA – mamy finalistów Pucharu Ligi

Autor Art za KALK 13 Grudnia 2022 godz. 6:59
Ostatni weekend przyniósł rozstrzygnięcia w Pucharze Ligi i wyłonił nam finalistów, którzy tradycyjnie rozegrają swój mecz w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oba mecze były bardzo ciekawe i trzymały w napięciu do końca. W sobotnim meczu mistrz naszej ligi, czyli Żulicki Centrum Ogrodnicze grając 5 osobowym składem wywalczył zwycięstwo 90-84 z i4 Development. Po pierwszej połowie prowadzili 51-30, ale braki fizyczne wyszły w drugiej połowie i grający szerszym składem zespół i4 Development rozpoczął pościg, ale chyba zabrakło odrobiny czasu, aby dojść swoich rywali. W drugim meczu półfinałowym obie ekipy nastawiły się na ofensywę i z tej strzelaniny zwycięsko wyszedł zespół Skody Koszalin, który pokonał 104-97 Zespół Pieśni i Tańca. Był to ciekawy mecz, który świetnie się oglądało, a kibic miał to, czego może sobie zażyczyć od takiego meczu. Tak więc w „Wielkim finale” Pucharu Ligi zmierzą się Żulicki Centrum Ogrodnicze oraz Skoda Koszalin!

W cieniu tych meczów odbywały się także mecze ligowe. W I Dywizji Niunio Team pokonał Ekowdrol 85-68 dzięki trochę lepszej skuteczności. O wygranej zdecydowały dwie środkowe kwarty wygrane przez Niunio Team dosyć wyraźnie. AZS Fans Weterans po niezwykle ciekawym meczu uległ Klubokawiarni Blaszak 85-94, gdzie oba zespoły grając w okrojonych składach nastawiły się na atakklasa dla siebie byli Łukasz Janota zdobywca 45 punktów i Paweł Szamrej, który zdobył 35 punktówTartak Sekwoja rozgromił Drużynę A grającą w 5 osobowym składzie 94-33, ten mecz po prosu się odbył. Mecz TFC Białogard LKS Bonin długo trzymał w niepewności i dopiero 4 kwarta dała rozstrzygnięcie. Grający bez swojej „gwiazdy” czyli Kacpra Jaśkiewicza zawodnicy LKS Bonin pokazali wolę walki i ostatecznie wygrali z rywalami z Białogardu 80-69.

W II Dywizji Bio – Energetyka wyraźnie uległa drużynie Pod Koszem 47-79 nie mając odpowiedzi na świetną grę zespołu Pod Koszem. Studium Pracowników Medycznych i Społecznych łatwo dało się ograć ekipie 2xK 56-96. Poranne godziny meczu wpłynęły chyba na gorszą dyspozycje zawodników SPMiS. Outsiders w meczu walki zeszli pokonani przez PS Pożarna 35-42. Każda z ekip wygrała po 2 kwarty, ale to strażacy schodzili zwycięzcy z parkietu. Volvo Skrzypa pokazało moc i łatwo wygrało ze 100sio.pl 59-33 dominując pod koszem, gdzie mieli aż 26 zbiórek więcej niż ich rywale. W ostatnim meczu Atomówki walcząc do końca niestety uległy dobrze dysponowanej ekipie Fasolek 77-45. Do przerwy dziewczyny prowadziły 28-25, ale przewaga fizyczna rywali w drugiej połowie dała znać o sobie.

W najbliższy weekend mamy ostatnia kolejkę przed świętami, serdecznie zapraszamy na kolejne nasze mecze!