Dwa brązy judoków Gwardii

Autor Art za Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin 2 Listopada 2022 godz. 7:27
Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Kielcach, w których startowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z 145 klubów kolejny sukces odnieśli judocy Gwardii Koszalin.

Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli dwa brązowe medale. Oba krążki zdobyli w kat.46 kg -  Andrzej Poletajew i Maks Tymiński. Obaj wygrali po cztery walki. Kamil Kazana w kat. 50 kg wywalczył V miejsce - Trochę szkoda, gdyż przegrał walkę o finał i o trzecie miejsce - mówi trener Standowicz. Pozostałe miejsca judoków Gwardii Koszalin; Jagoda Gronska - kat.48 kg VII miejsce, Kacper Dorawa - kat.66 kg VII miejsce. Sylwester Łapiński-kat.81 kg IX miejsce. W zawodach startowali ponadto Ernest Hoppe, Piotr Zieliński, Wiktor  Maj oraz Robert Habza jednak odpadli w eliminacjach. Kolejne zawody to Puchar Jigoro Kano w Poznaniu.