Tadeusza poznałem gdy z "Głosem" współorganizowałem Górskie Wyścigi Kolarskie.Wówczas dowiedziałem się, że Tadeusz, organizator i opiekun sekcji kolarskiej „Spółdzielca Koszalin " miał bardzo duże doświadczenie w przygotowywaniu takich imprez. Organizował je bowiem także w województwie i kraju. Współpracował m.in. z Czesławem Langiem. W 1985 roku jako sędzia klasy państwowej sędziował w Wyścigu Pokoju. W 2001 i 2002 współorganizował etapy kolarskiego Tour de Pologne w Koszalinie.
Jego życiową pasją był nie tylko sport. Przez wiele lat był przewodniczącym Stowarzyszenia Śpiewaczego „Śródmieście". Organizował koncerty z udziałem chórów i kapel osiedli koszalińskich i zespołów z regionu.
Lenartowicz urodził się w 1927 roku w Ćmiszewie k/ Sochaczewa. W Koszalinie mieszkał od września 1952 roku. Pracował w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej m.in. jako kierownik działu organizacyjnego. W latach 1960-1966 działał w Związku Harcerstwa Polskiego, będąc zastępcą komendanta Hufca w Koszalinie. W 1966 roku podejął pracę w Powiatowym Związku Gminnych Spółdzielni. W 1992 roku przeszedł na emeryturę, na której zaangażował się w działalność społeczną i samorządową w mieście. Początkowo jako zastępca, następnie jako przewodniczący Rady Osiedla „Śródmieście", a w kolejnych latach jej członek. Od 1999 roku przewodniczył Stowarzyszeniu Śpiewaczemu „Śródmieście". Był członkiem Związku Piłsudczyków RP. Od 2015 roku - członkiem Koszalińskiej Rady Seniorów. Za zaangażowanie społeczne i działalność w Koszalinie i regionie wyróżniony został wieloma odznaczeniami, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego oraz medalami za zasługi dla Koszalina i województwa.
Spoczywaj w pokoju