Kamil Kustrzycki po trzykroć złoty

Autor Art za KSJ Gwardia Koszalin 28 Kwietnia 2022 godz. 20:48
Reprezentant Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin, Kamil Kustrzycki wywalczył Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Białymstoku tytuł mistrza kraju. To już trzecie tegoroczne złoto gwardyjskiego judoki.

Kustrzycki, prowadzony przez trenera,ki duet Marian Standowicz, Cezary Wojniusz rywalizował w kategorii wagowej do 66 kg. Po wolnym losie w pierwszej rundzie, w drugiej pokonał Dawida Kozioła z Budowlanych Sosnowiec. W kolejnym starciu wyeliminował Filipa Laskowskiego z Tomita Elbląg. W półfinale wygrał z Szymonem Brzuszczyńskim UKJ 225 Warszawa. W starciu o złoty medal koszalinianin pokonał reprezentanta UKS Judo Panda Warszawa - Filipa Skórkę.

W wadze do 81 kg rywalizował zawodnik Klubu Judo Samuraj Koszalin, Szymon Marko. Wychowanek szkoleniowca Andrzeja Adamskiego uplasował się na 7. pozycji.

Judoka Gwardii Koszalin, Kamil Kustrzycki w zawodach IKIZAMA JUDO CUP V Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, które w minioną sobotę odbyły się w Piasecznie nie miał sobie równych. Podopieczny trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza wygrał w kategorii wagowej 66 kg pięć kolejnych walk i stanął na najwyższym stopniu podium. Kustrzycki w pierwszej serii miał wolny los. W swoim pierwszym starciu Kustrzycki pokonał Filipa Jakubowskiego z rzeszowskiego UKS Milenium. W kolejnym pojedynku gwardzistą wyeliminował Gracjana Lubasińskiego z AZS Opole.  W półfinale pokonał Szymona Stańka z Akademia Sparta Skoczów. W finale podopieczny trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wygrał z Filipem Latkowskim z Tomita Elbląg.

Kamil Kustrzycki, gwardyjski judoka w kadrze na ME kadetów

Art za Polski Związek Judo - 12 Sierpnia 2021 godz. 17:25
Po 2-letniej przerwie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy Kadetów w judo. Turniej zaplanowany jest w dniach 17-19 sierpnia w Rydze, a w składzie polskiej reprezentacji znalazło się 15 zawodników i zawodniczek. Wśród nich reprezentant KS Judo Gwardia Koszalin Kamil Kustrzycki, którego prowadzą trenerzy Marian Standowicz i Cezary Wojniusz. To najmłodszy kadrowicz!   - Niestety w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa nie doszły do skutku ME Kadetów (Juniorów Młodszych) w łotewskiej stolicy. Po 12 miesiącach miejsce zawodów pozostało to samo, ale grupa naszych judoków z rocznika 2003 roku straciła szansę rywalizacji. Teraz startować będą nasi reprezentanci urodzeni w latach 2004-2005 i wierzę, że to będzie pozytywny występ – mówi Tomasz Jopek, trener główny polskiej reprezentacji. W składzie Biało-Czerwonych jest 9 zawodników i 6 zawodniczek: -55kg Kamil Michna, Oliwier Nowok, -60kg Ksawery Ignasiak, Kamil Kustrzycki, -66kg Jakub Kuczyński, -73kg Dawid Szulik, -81kg Jakub Kielesiński, -90kg Damian Kubika, +90kg Miłosz Kłos i -48kg Kinga Chmielewska, Wiktoria Ślązok, -52kg Kinga Klimczak, -57kg Daniela Badura, -63kg Anna Bednarz, -70kg Aleksandra Kowalewska. - W lipcu reprezentanci walczyli w Pucharach Europy w Teplicach i Bukareszcie. Zdobycie medalu w takim turnieju oznacza, że jak najbardziej medalowy wynik można powtórzyć w Mistrzostwach Europy. Oczywiście wiele czynników decyduje, odpowiednie przygotowania, forma dnia, losowanie, szczęście itd., ale jestem przekonany, że naszym judokom nie zabraknie determinacji w dążeniu do zwycięstw – powiedział szkoleniowiec kadry Tomasz Jopek. W Czechach Aleksandra Kowalewska (-70kg) zajęła 3 miejsce, zaś Kamil Michna (-55kg), Wiktoria Ślązok (-48kg), Kinga Chmielewska (-48kg) i Kinga Klimczak (-52kg) – 5. Natomiast w Rumunii zwyciężyła Aleksandra Kowalewska (-70kg), a po brąz sięgnęli Kamil Michna (-55kg), Ksawery Ignasiak (-60kg), Dawid Szulik (-73kg), Kinga Chmielewska (-48kg) i Anna Bedmarz (-63kg). Na 5 lokacie uplasował się Kamil Kustrzycki (-60kg). Losowanie ME Kadetów odbędzie się w poniedziałek 16 sierpnia o g. 18:00. Następnego dnia rywalizować będą judoczki z kategorii -40, -44, -48kg i judocy -50, -55, -60kg. W środę 18 sierpnia zostaną rozdane medale w wagach -52, -57, -63kg oraz -66, -73kg, zaś w czwartek 19 sierpnia -70, +70kg oraz -81, -90 i +90kg.

Kamil Kustrzycki Mistrzem Polski Młodzików w Judo

Art za KS Judo Gwardia Koszalin - 22 Października 2019 godz. 7:06
W Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W zawodach startowała rekordowa liczba zawodników i zawodniczek aż 440 z całego kraju. W mistrzostwach znakomicie spisali się judocy Klubu Sportowego Judo Gwardia w Koszalinie.Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli trzy medale .Mistrzem Polski został Kamil Kustrzycki w kat.55 kg Kamil Kustrzycki rywalizując w kat. wagowej do 55 kg w rewelacyjnym stylu pokonał następujących zawodników Wawrzonka Jarosława z Lemura Warszawa,Walkiewicza Aleksandra z Judo Wierzchosławice,Drewek Jacka z Nagano Pogwizdów ,Okuniewicza Jacka z Czarni Bytom.W finale pokonał Adama Kazimierczaka z Yawary Warszawa przed czasem wykonując piękny rzut Harai gosi .W wadze Kamila startowało 40 zawodników wierzyliśmy że wywalczy złoto od pierwszej walki to był jego dzień dodaje trener Wojniusz .   Następny medal brązowy wywalczył Zuzanna Mikołajczak w kat.+70 kg wygrała z Joanną Grudzińską z Gwardii Olsztyn ,Kingą Nasiadko z Wybrzeża Gdańsk oraz z Mają Wileńska z Yuko Józefów.Przegrała tylko z Mistrzynią Polski Oliwią Ziewalicz z Judo Krosno szkoda tej walki gdyż Zuzia wygrywała na wazari ostatecznie uległa w/w.Jest to trzeci medal Mistrzostw Polski Młodzików dla naszej zawodniczki dodaje trener Standowicz.   Kolejny medal również brązowy wywalczyła Julia Wiśniewska w kat.57 kg która w drodze po medal pokonała Klarę Jezierską z AZS Warszawy,Polewiak Amelie z Czarnych Bytom oraz Kulik Martynę z Tomity Elbląg wszystkie walki wygrała przed czasem,przegrała tylko z Mistrzynią Polski Marceliną Włocławek z Budowlani Sosnowiec.   Klub Gwardia Koszalin uplasował się na 4 miejscu w punktacji medalowej .Wygrali judocy z Czarni Bytom,II Lemur Warszawa III Conrad Gdansk (po pierwszym dniu prowadzili judocy z Gwardii Koszalin)   W zawodach nie startowała brązowa medalistka MP judoczka klubu Gwardia Koszalin Kornelia Duszczak która doznała kontuzji łokcia podczas treningu . Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin bardzo pragnie podziękować z pomoc finansową dla Władz Miasta Koszalin komisji sportu oraz koledze Zdzisławowi Rezmer i bo dzięki Wam możemy startować w zawodach najwyższej rangi.   Już za tydzień judocy Gwardii Koszalin będą bronić wywalczonego trzykrotnie Pucharu Jigoro Kano w Poznaniu o najlepszą drużynę w Polsce.Trzymamy kciuki