Gwardziści blisko podium mistrzostw Polski seniorów

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 4 Października 2021 godz. 13:37
Koszalinianka Sandra Lickun rewelacją turnieju mistrzowskiego.

W opolskiej hali widowiskowo-sportowej Stegu Arena odbyły się 65. Mistrzostwa Polski  Seniorek i Seniorów w Judo. W zawodach udział wzięło 230 reprezentantów klubów z całego kraju.

Rewelacją turnieju została wychowanka Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin, która obecnie jest zawodniczką  AZS-UW Warszawa: Sandra Lickun. Koszalinianka została Mistrzynią Polski w kat. 78 kg. Lickun pokonała przed czasem Darię Tylman i Paulinę Dziopa - obie z Czarnych Bytom. W finale  ła żadnych szans  Urszuli Hofman z AZS-AWF Wrocław, a jej efektywny rzut. na tzw. koreankę połączoną z rzutem osoto-gari spowodował, że otrzymała od wszystkich uczestników zawodów owacje i oklaski na stojąco!

- Sandra wywalczyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów mając 16 lat - przypomina trener Cezary Wojniusz. -  Jest mistrzynią kraju we wszystkich kategoriach wiekowych i zawsze będziemy ją nie tylko wspierać, ale i trzymać za nią kciuki - dodał Wojniusz.

W mistrzostwach startowała czwórka judoków Gwardii Koszalin. Gwardziści dzielnie walczyli i mieli aż trzy medalowe szanse.  - Zabrakło nieco szczęścia, a i decyzje sędziów nie były dla nas przychylne - ocenia trener Marian Standowicz.  - Trzeba się z tym pogodzić. I żyć dalej. Nie ważne ile razy się przewrócisz... Ważne, by się podnieść i iść dalej - motywuje trener Wojniusz.

Tuż za podium, 5.miejsca wywalczyli:

Ola Szulc (kat. 52 kg), która pokonała przed czasem Karolinę Mika z Polonii Rybnik i Siennicką Karolinę z Safari 152 Warszawa. Przegrała z Mistrzynią Polski Karolinę Pieńkowska z AZS-UW Warszawa oraz z Aleksandrą Kaletą z Judo Wolbrom o brązowy medal. Ola ma jeszcze dwa lata w juniorach to medalistka MP Juniorek z 2021 roku.

Filip Bieliński (kat.66 kg), jeszcze  junior walczył rewelacyjne pokonał przed czasem Jakuba Radziszewskiego z Nowej Soli, Szymona Szymańskiego z Yuko Józefów i Przemysława Litwin z AZS-AWF Wrocław. Przegrał walkę o finał z Mistrzem Polski, Patrykiem Wawrzyczkiem z PTS Janosik Bielsko-Biała mieszkającym i ćwiczącym na stałe w Japonii. Uległ w pojedynku o brązowy medal po nie zaliczeniu  ipponu.

Aleks Hoppe (kat. 81 kg), który pokonał Dawida Zalasa z Juewnii Wrocław, Eiduksa Olka z AZS-UW Warszawa i Patryka Leśniaka z Gwardii Łódź. W walce o brązowy medal przegrał prowadząc z Jakubem Pankowskim z AZS Opole w dogrywce. Aleks to medalista MP Młodzieży z 2021 roku.

Ponadto Patryk Rusin wywalczył VII miejsce w kat.+100. Pokonał Jakuba Serwatkę z UKS 6 Piła i przegrał z wicemistrzem Polski Kamilem Grabowskim z Czarnych Bytom. Walkę o wejście do strefy medalowe przegrał z Bartoszem Sawinicem z Gwardii Olsztyn. Patrykowi zabrało treningów gdyż będąc żołnierzem zawodowym nie mógł uczestniczyć systematycznie w treningach z uwagi na służby.

- Wszyscy godnie reprezentowali miasto Koszalin i potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki młodych najlepszych judoków w kraju. Bardzo chcieli stanąć na podium.  Mają talent i umiejętności ,zabrakło nieco szczęścia - oceniają start w MP trenerzy Marian Standowicz i Cezary Wojniusz.