Gwardia dalej gra w PP

Autor Art za gwardia Koszalin, ZZPN, fot. Gwardia Koszalin 29 Kwietnia 2021 godz. 2:00
Piłkarze Gwardii Koszalin awansowali do dalszej fazy rozgrywek o Puchar Polski ZZPN. W meczu V rundy zmagań, Gwardia wygrała na wyjeździe z Wiekowianką Wiekowo 2:1.

W 15. minucie strzałem zza pola karnego rezultat otworzył Cezary Bać. Dwadzieścia minut później w polu karnym faulowany był Dominik Pooch i arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Lipski.

Na początku drugiej połowy strzelec gola dla Wiekowianki ujrzał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gospodarze kończyli pojedynek w osłabieniu. Mimo straty jednego zawodnika, kilka chwil później w dogodnej sytuacji znalazł się Dominik Pooch, lecz futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Po drugiej stronie boiska nasz zespół stworzył sobie kilka okazji do strzelenia gola, a swoich szans szukali m.in. Dawid Rybacki, Bartosz Stankiewicz, Piotr Sulima, Daniel Chyła czy Jakub Kucab. Za każdym razem piłka mijała światło bramki, bądź między słupkami udanie interweniował golkiper Wiekowianki.

W 73. minucie mocnym strzałem popisał się Bartosz Maciąg i zespół z Koszalina ponownie objął prowadzenie. Do końca spotkania obie drużyny stworzyły sobie kolejne okazje do zdobycia bramki, lecz rezultat nie uległ już zmianie. W ostatnich minutach czerwoną kartką ukarany został Daniel Chyła.

Warto dodać, że w meczu przeciwko Wiekowiance szansę gry otrzymało kilku zawodników zespołu juniorów starszych, takich jak Jakub Kucab, Radosław Bazgier, Mateusz Wróblewski, Bartosz Stankiewicz czy występujący w ostatnim czasie w pierwszej drużynie - Cezary Zalewski.

Skład Gwardii: Rzepecki - Wojciechowski (46. Wróblewski), Kucab, Czyżewski, Maciąg, Grela (46. Rybacki), Chyła, Bać (46. Szukiełowicz), Bazgier, Sulima, Zalewski (46. Stankiewicz).