Juniorzy pod koszem

Autor Łukasz Bąk 7 Stycznia 2013 godz. 16:07
Najpierw zwycięstwo, a potem porażka. Od takiego bilansu zaczęli rozgrywki Juniorzy AZS-u Koszalin.
W sobotę o godzinie 13:00 juniorzy gościli ekipę z Gniezna, którą wcześniej pokonali blisko trzydziestoma punktami. Tak było i tym razem, choć dla koszalinian mecz nie należał do najłatwiejszych. Przeciwnicy, mimo że są niżej rozstawieni w tabeli ligowej pokazali charakter i wolę walki. Pomimo starań gości, akademicy swoją konsekwentną grą zwiększali wynik co kwartę i w rezultacie mecz zakończył się przewagą 30 punktów.

AZS Koszalin - MKK Gniezno 87:52 (23:16, 16:9, 28:9, 20:18)

W niedzielę biało-niebieskich czekała konfrontacja z jednym z liderów ligi – STK Wilki Morskie Szczecin. Koszalinianie dobrze rozpoczęli spotkanie, dając zdobyć przeciwnikowi 12 punktów w pierwszej kwarcie, lecz sami zdobyli przy tym 6 oczek więcej. Po rozpoczęciu kolejnej odsłony meczu, gospodarze zaczęli grać nieskutecznie tracąc łatwo piłki. Szczecin przejął inicjatywę i po pierwszej połowie na tablicy było 25:35 dla gości. W drugiej połowie wynik był wyrównany i drużyny szły łeb w łeb, kosz za kosz. Przełom nastąpił na 5 minut przed zakończeniem meczu. Po udanej akcji 2+1 akademicy tracili do rywala tylko 6 punktów. Niestety tylko na tyle punktów potrafili się zbliżyć do Wilków Morskich i ostatecznie przegrali 13 punktami.

AZS Koszalin - STK Wilki Morskie 65:78 (18:12, 7:23, 16:19, 24:24)