Według deklaracji respondentów CBOS w 2018 roku, 49% z nich regularnie uczestniczy w praktykach, 38% praktykuje nieregularnie, zaś 13% zupełnie nie praktykuje . Bez wątpienia pierwszy odsetek dotyczy przede wszystkim uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Poziom świętowania niedzieli poprzez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. jest mocno zróżnicowany przestrzennie. Zgodnie z danymi ISKK w niektórych regionach odsetek osób uczestniczących w niedzielnej Mszy św. względem tzw. osób zobowiązanych (dominicantes) wynosi około 70%, w innych zaś nie przekracza 30%.
Po okresie względnej stabilności, od roku 2005 zmniejsza się w Polsce poziom uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Ustabilizował się natomiast poziom przyjmowania Komunii św. w trakcie niedzielnych Mszy św. i wynosi obecnie 17%.
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska pod względem poziomu uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. zajmuje trzecie miejsce od końca. Mniej wiernych niż w naszej diecezji uczęszcza jedynie do kościołów w metropoliach; łódzkiej (24,5 procent) oraz szczecińsko-kamieńskiej (24,1 procent). W badaniu dotyczącym natomiast liczby osób przystępujących do komunii św., diecezja koszalińsko-kołobrzeska plasuje się na samym końcu zestawienia. Wynika z niego, że wiernych, którzy w pełni uczestniczą w mszy św. jest zaledwie 11,3 procent (w szczecińsko-kamieńskiej – 11,4 procent, w łódzkiej 11,8). Ogółem średnia dla kraju to 17,3 procent. Zachodniopomorskie od lat zajmuje ostatnie miejsca w badaniu religijności Polaków. W poprzednich raportach przedstawionych przez ISKK (z 2016 i 2017 roku) dane wyglądały podobnie, choć widać tendencję spadkową ( dane z 2017 dotyczące wskaźnika dominicantes, diecezje; koszalińsko-kołobrzeska 25,6 procent, szczecińsko-kamieńska i łódzka po 24,6 procent).