Superliga PGNiG: Karne wyłoniły zwycięzcę

Autor Art za FB/Młyny Stoisław, fot. Dominik Wasilewski 10 Listopada 2019 godz. 6:25
W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin uległy na swoim boisku drużynie Eurobud JKS Jarosław. W rzutach karnych przegrały 2:4.

– Od początku był to bardzo ciężki mecz. Obu drużynom zależało żeby wygrać. Drużyna z Koszalina postawiła

trudne warunki w obronie. Było dużo niewykorzystanych okazji z jednej i z drugiej strony. Zabrakło skuteczności w obydwu drużynach. – mówiła Marta Backiel.

Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 29:29. Od pierwszych minut spotkania trudno było typować jego faworyta. Zespoły długo grały „bramka za bramkę” przy czym obie ekipy popełniały proste błędy. W koszalińskiej drużynie dobrze spisywała się Paula Mazurek. Julia Pietras oraz Magda Balsam, reprezentujące barwy Eurobudu potrafiły z kolei wyprowadzić kilka skutecznych kontr, dzięki czemu zapisywały na koncie swojej drużyny kolejne bramki. W 20.

minucie przy remisie 11:11 sędzia odesłał na dwie minuty na ławkę Kingę Struzik, podczas gdy karę odbywała także Moniky Novais Bancilon. Koszalinianki mogły w tym czasie zapewnić sobie bezpieczeństwo budując przewagę. Niestety nie wykorzystały szansy, a chwilę później znowu był remis, tym razem 12:12. Zespoły do końca pierwszej połowy toczyły wyrównaną walkę. Do przerwy było 17:15 na korzyść miejscowych.

Po zmianie stron boiska drużyny kontynuowały zaciętą walkę. Największe prowadzenie koszalinianek wynosiło zaledwie 3 bramki (35. min, 20:17). Jednocześnie w ekipie „biało-

zielonych” zaczęły się problemy ze skutecznością. Kolejne trafienie, tym razem z rzutu karnego zapisały na koncie dopiero po sześciu minutach. W tym czasie przeciwniczki odrobiły straty i znów był remis 21:21. W 48. minucie trzecią karą dwóch minut w zespole Eurobudu ukarana została Moniky Novais Bancilon. Utrata skutecznej w tym meczu rozgrywającej nie zaważyła jednak na dalszej grze drużyny z Jarosławia. Koszalinianki zniwelowały niewielką różnicę bramek i doprowadziły do remisu 29:29, dlatego o tym, kto zejdzie z parkietu z tarczą, a kto na tarczy musiały zadecydować rzuty karne. W koszalińskim zespole trafiały: Lesia Smolinh oraz Hanna Rycharska. Nie powiodło się

natomiast Annie Mączce oraz Gabrieli Haric. Skuteczne w drużynie rywalek były: Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Julia Pietras oraz Olesia Donets.

– Analizowałyśmy ten mecz, wiedziałyśmy że Jarosław ma mocne obrotowe. Niestety zbyt szybko przerywałyśmy nasze zagrywki. Pochwalić należy Olę Sach za kapitalną grę podczas tego spotkania. – mówiła po meczu Dominika Han.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica – Dominika Han 5, Gabriela Urbaniak, Paula Mazurek

6, Anna Mączka 4, Paulina Tracz, Gabriela Haric 1, Natalia Volovnyk 3, Hanna Rycharska 2, Lesia Smolinh 3, Martyna Borysławska, Marta Tomczyk, Iuliia Andriichuk 3.

Skład i bramki Eurobud JKS Jarosław: Marta Backiel, Karolina Szczurek – Moniky Novais Bancilon 6, Magda Balsam 6,Olesia Donets 2, Natalya Turkalo 4, Julia Pietras 4, Kinga Strózik, Katarzyna Kozimur 6.

W następnych meczach ligowych zespół Młyny Stoisław Koszalin zmierzy się na wyjeździe z drużyną KPR Gminy Kobierzyce, natomiast beniaminek z Jarosławia podejmie ekipę KPR Ruch Chorzów.

Wyniki pozostałych meczów 9. kolejki: EKS Start Elbląg – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:30, MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 37:21, Metraco Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 21:18.