Dwa medale karateków w ME

Autor Art za KKKK 29 Października 2019 godz. 15:39
W dniach 25-26 października w Porto odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin KWF, w których wzięło udział ponad 350 zawodników z 26 państw. Na zawodach nie zabrakło zawodników z Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy przywieźli z Portugalii dwa medale. Koszalin reprezentowali Michał Bączyk, Katarzyna Regent oraz Paweł Jezierski.

Pierwszego dnia brązowy medal w kategorii junior 14-15 lat -65kg wywalczył Paweł Jezierski, który w brawurowym stylu wygrał dwie walki. W pojedynku o wejście do finału, przez drobny błąd, przegrał jednak z Hiszpanem - późniejszym zwycięzcą całej kategorii.

Kolejny dzień stał pod znakiem startów seniorów. W prestiżowej kobiecej kategorii OPEN brązowy medal wywalczyła Katarzyna Regent. Kasia stoczyła doskonałe pojedynki, niestety po zaciętej walce z Holenderką przegrała po pogrywce przez ponad 3-kilogramową różnicę w wadze. Warto dodać, że jej przeciwniczka wygrała kategorię.

Doskonale w kategorii -70kg zaprezentował się także Michał Bączyk, który niestety w pierwszej walce trafił na dwukrotnego Mistrza Świata oraz późniejszego zwycięzcę kategorii. Mimo świetnej walki z dogrywka tym razem wrócił bez medalu, ale z kolejnym cennym i pouczającym doświadczeniem.

Warto wspomnieć, że w kategorii Juniorskiej Polska zajęła I miejsce drużynowo, a w kategorii seniorskiej III miejsce.