Pięć złotych medali judoków

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 13 Października 2019 godz. 7:06
W Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo.W zawodach startowało ponad 150 zawodników. To jedna z najważniejszych imprez w tej grupie wiekowej. W zawodach bardzo dobrze wypadli reprezentanci Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Podopieczni trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza wywalczyli łącznie 7 medali, w tym aż 5 złotych.
Gąska Hubert-V m w kat.81 kg

Wszyscy w/w startują w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek już za tydzień w dniach 18-19.10.2019 w Jastrzębiu Zdrój trzymamy kciuki za naszych judoków.

W Warszawie odbyła się kolejna edycja XXI Turnieju Warsaw Judo Open w kategoriach U-21,U-18,U16. W zawodach startowała rekordowa liczba ponad 1800 judoków i judoczek z 300 klubów reprezentując 29 krajów. Znakomicie zaprezentował się Aleks Hoppe (niebieska judoka na filmie) z KS Judo Gwardia Koszalin, który wywalczył w wspaniałym stylu srebro w kat. 81 kg. Warsaw Judo Open European Top Tournament jest zaliczany do najmocniejszego turnieju w Europie, a może też i na świecie w tej grupie wiekowej. - Organizacja turnieju była wręcz perfekcyjna. Brawo dla organizatorów turnieju oraz władz miasta Warszawy. Jesteście reklamą Warszawy oraz Polski  - mówi Cezary Wojniusz, trener judoków Gwardii Koszalin. W tak silnym turniej kolejny raz na podium stanął  zawodnik Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin podopieczny trenerów Cezarego Wojniusza  oraz Mariana Standowicza - Aleks Hoppe. Aleks  wywalczył w wspaniałym stylu srebro w kat.81 kg. W drodze do finału pokonał przed czasem następujących zawodników Michała Pfaf z Czech, Konrada Liugovist ze Szwecji, Broga Zinge ze Słowacji oraz Delata Neili z Belgii .W finałowej walce przez karę przegrał z Turkiem Ahmetem Burakiem Cuhaderm. - Przeciwnik Alka nie wykonał żadnego ataku, a mimo to wygrał. Jesteśmy dumni z postawy Aleksa - dodał trener Wojniusz. Pozostali zawodniczy z Gwardii Koszalin też super walczyli i wygrali od 3 do 5 walk. Jednak żadnemu z nich nie   się  dostać się strefy medalowej. W niektórych wagach było 71, a nawet 96 zawodników. Wyniki pozostałych: Filip Bieliński  w kat.60 kg - VII miejsce stoczył 6 walk z czego 4 wygrał przed czasem.  Aleksandra Szulc w kat.48 kg VII miejsce jedyna Polka na miejscu punktowanym )Zuzia Mikołajczak w kat.+70 kg miejsce  Białecka Kinga w kat.70 kg IX miejsce kontuzja prowadziła walkę o VII miejsce Kamil Kustrzycki w kat.55 kg wygrał 3 walki  miał 96 zawodników i odpadł w eliminacjach. Za trzy tygodnie Mistrzostwa Polski Młodzików w Jastrzębiu Zdróju. Trzymamy kciuki na naszych judoków.

60 lat gwardyjskich judoków

eWok, fot. FB/Wiesław Koluch - 14 Września 2019 godz. 13:22
We własnym gronie, składającym się ze czterech pokoleń zawodników swoje 60. urodziny świętowali Judocy Gwardii Koszalin. Na spotkanie, które odbyło się w Mielnie licznie przybyli judocy i judoczki z czterech pokoleń. Obecny był m.in.  Kazimierz Kołodziejski, który 60 lat temu zapoczątkował judo w Koszalinie. Obecni  byli także trenerzy Marian Tałaj, brązowy medalista igrzysk olimpijskich oraz Cezary Wojniusz, Ryszard Szafirowicz, Andrzej Adamski  i Tomasz Zawadzki. Byli również inni trenerzy koszalińscy i poznańscy: Stanisław Olszyński, Czesław Kur, Wincenty Tałaj, Bogusław Sańko, Marian Standowicz, Zbigniew Tałaj, Jerzy Pater, Andrzej Małyszko, Leszek Woźniak. Z różnych zakątków świata przyjechali zawodnicy, którzy w latach 80-tych byli czołówką naszego kraju i wywalczyli  wicemistrzostwo Polski dla klubu Judo Gwardia Koszalin. - Przy okazji takiego spotkania czas zupełnie stanął w miejscu. Chociaż wizualnie wszyscy różnią się wyglądem, to jednak wewnątrz każdego uaktywnia się ten sam młodzieńczy duch. Mimo upływu kilkudziesięciu lat zachowało się wiele przyjaźni. Myślę, że jesteśmy jedną z nielicznych grup sportowych, które ze sobą sympatyzują, mogą na siebie liczyć i miło spędzać czas - napisał na FB Wiesław Koluch. - Niewątpliwie judo dla wielu z nas było solidnym fundamentem do dalszego rozwoju. To sport sprawił, że mogliśmy łatwiej realizować swoje cele życiowe. Wielu z nas to nie tylko trenerzy, ale także osoby z pasją, podróżnicy, duchowni, biznesmeni czy z racji wyszkolenia pracownicy różnych resortów obronnych kraju. Dzisiaj jestem prezydentem Światowej Organizacji Koluchstyl, mam własną sztukę walki, która obecna jest w ponad 60 krajach, w których zawodnicy mówią z sympatią o Polsce. Jednak z dumą mogę powiedzieć, że moje początki były na matach klubu Judo Gwardia Koszalin - dodał Koluch.

Cztery medale judoków

Art za FB/Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin - 17 Czerwca 2019 godz. 12:29
W miniony weekend przedstawiciele Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin uczestniczyli w Turnieju "Solanina Cup" - Młoda Europa, Droga do Igrzysk Paryż 2024. W turnieju brali udział przedstawiciele 26 krajów. Przy tak mocnej obsadzie gwardziści walczyli aż 4 medale. Na podium stanęli: Dzieci Młodsze: Bartosz Mruczek Im; Chmielewska Nela IIIm; Stankiewicz Nikodem IIIm. Dzieci Starsze: Łapiński Sylwester VIIm; Pawłowski Samuel VIIm; Kustrzycki Kamil XI miejsce Młodzicy: Kamil Kustrzycki Im W drugim dniu odbył się Międzynarodowy Camp z aktualnym medalistą olimpijskim Diyorbek Urozboev. Było dużo mocnych walk i nowe techniki.

Judocy Gwardii z workiem medali

Art za KS Judo Gwardia Koszalin - 8 Kwietnia 2019 godz. 17:14
To był udany turniej w Toruniu. Po ciężkich walkach młodzi judocy Gwardii Koszalin przywieźli "worek medali". Dzieci młodszeNikodem Stankiewicz -  I m; Bartosz Mruczek -  I m; Mateusz Łukaszczyk  - II m; Dzieci starsze:Kamil Kazan  (najlepszy zawodnik turnieju) I m; Samuel Pawłowaski  I m; Mateusz Wiśniewski  II m; Nicolas Zaworski  II m; Sylwester Łapiński  II m; Andrzej Poletajew  III m; Kacper Dorawa  III m; Miejsca V:Maksymilian Tymiński ; Igor Talkowski; Aleksander Zalewski ; Michał Harasym.

Srebro i brąz judoków Gwardii

Art za KS Judo Gwardia Koszalin - 27 Lutego 2019 godz. 9:23
Znakomicie w Pucharze Polski spisali się judocy Gweardii Koszalin, którzy wywalczyli dwa medale. Na dodatek aż jedenaścioro z nich otrzymało nominacje do reprezentacji Polski. W Trzciance pod Piłą odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. W zwodach startowało ponad 180 zawodniczek i zawodników. W imprezie tej bardzo dobrze wypadli reprezentanci Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Podopieczni trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza dwukrotnie stawali na podium. Pierwsze srebro wywalczyła Aleksandra Szulc. Gwardyjska judoczka startując w  kat.48 kg w drodze do finału pokonała przed czasem Izabelę Olejnik z Poznania, Weronikę Styrcz  z Łodzi,oraz Zuzannę Pietrzak z Nowej Soli. W walce o złoto Ola uległa Paulinie Szlachta a UKS Judo Wolbrom. Drugi medal dla koszalińskich judoków zdobył Aleks Hoppe. Gwardzista rywalizując w kat.81 kg wywalczył brązowy medal. W drodze po medal wygrał cztery walki. Przed czasem pokonał Kacpra Maciejewskiego i Adriana Pelka z Warszawy, Cezarego Kotwickiego z Juwenii Wrocław oraz Konrada Stanuszek z Krakowa. Alex przegrał tylko jeden pojedynek -  walkę o wejście finału z Adamem Stodolskim z Leśnika Kaczory, piątym zawodnikiem Mistrzostw Świata Kadetów, który ostatecznie wygrał kat.81 kg. Ponadto na siódmej pozycji zawody ukończył Daniel Jędrzejewski a kat.+100 kg, a Daniel Białecki i Wojtek Wojciechowski odpadli w eliminacjach. Równocześnie Polski Związek Judo podał skład Kadry Narodowej na 2019 we wszystkich grupach wiekowych z Klubu Gwardia Koszalin zostało powołanych aż 11 przedstawicieli tj.:  Kadra Młodzieży- Michał Gniady. Kadra Juniorów - Aleks Hoppe, Daniel Jędrzejewski. Kadra Juniorów i Juniorek Młodszych - Filip Bieliński, Damian Białecki, Oliwier Wieliczko, Aleksandra Szulc, Kinga Białecka, Zuzanna Mikołajczak, Kornelia Jaworska oraz Weronika Jaworska.