III iga: Bałtyk po walce uległ liderowi

Autor Art za FB/Bałtyk Koszalin 22 Września 2019 godz. 7:03
Jedenastka KKS 1925 Kalisz do konfrontacji z Bałtykiem Koszalin przystępowała w podwójnej roli: gospodarza i lidera rozgrywek. Mimo to koszalinianie postawili wysoko poprzeczkę. Co prawda przegrali 1:4, ale dwie bramki stracili w doliczonym już czasie gry.

Zespół Bałtyku Koszalin do końca walczył o pozytywny wynik na boisku lidera, KKS Kalisz. Gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem tego meczu, natrafili na dobrze zorganizowanych i ambitnych rywali. W pierwszej połowie, gospodarze stworzyli dwie sytuacje pod naszą bramka ale świetnie bronił Oskar Pogorzelec.. Piłkarze Bałtyku odgrażali się po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie, lider zaatakował bardziej zdecydowanie i dwukrotnie trafiłM. Żebrowski. Bałtyk nie zrezygnował. Ruszył do ataku i w 85. minucie trafił Bartłomiej Putno.  Kontaktowa bramka dodała wiary graczom Bałtyku. W 95. i 99. minucie, gospodarze wykorzystują ofensywną grę koszalinian zdobyli kolejne dwie bramki.

Gospodarze umacniaja się na pierwszym miejscu. Rywale z wyjątkiem Kotwicy Kołobrzeg ( 2:3 z Unia Janikowo) nie odpuszczają. Radunia wygrywa w Szczecinie z Pogonią aż 4:0, Mieszko wygrywa w Koszalinie z Gwardia 2:0 a Świt Skolwin wygrywa w Jarocinie 1:0.

Również ciekawie w dolnych rejonach. Bałtyk Gdynia wygrywa w Środzie Wielkopolskiej (2:1), Nielba pokonuje Sokoła Kleczew 2:1.

Za tydzień, w sobotę o godzinie 15.00 Bałtyk podejmować będzie KP Starogard. Drużyna ta w sobotę przegrała z Górnikiem Konin 0:2.

Czy piłkarze Bałtyku Koszalin dokonają, tego czego nikomu jeszcze w tym sezonie się nie udało? Koszalinianie w sobotę walczyć będą na boisku lidera rozgrywek, drużyną KKS Włókniarza 1925 Kalisz. Kaliszanie w dotychczas ośmiu rozegranych meczach zanotowali siedem zwycięstw i zaledwie jeden remis. Zremisowali z Jarotą Jarocin 3:3. Teraz przed szansę pokonanie niepokonanego do tej pory zespołu staną gracze trenera Mariusza Lenartowicza. Zadanie trudne, ale nie niemożliwe! Młodość, która jest atutem jedenastki Bałtyku jest przecież nieprzewidywalna, a w meczu z liderem każdy będzie chcial sie pokazać z jak najlepszej strony.