Cztery złota judoków Gwardii Koszalin na Judo Baltic Cup 2019

Autor Art za SJ Gwardia Koszalin 6 Czerwca 2019 godz. 13:31
W gdańskiej Hali Widowiskowo Sportowej AWFiS odbył się Judo Baltic Cup. - Impreza była dla zawodników mocny startem pod kątem międzynarodowej obsady, a na dodatek były to zawody Pucharu Polski dla grup wiekowych młodzik, junior młodszy i junior - mówi Cezary Wojniusz, trener KS Judo Gwardia Koszalin.

W zawodach startowało ponad 800 judoków z Europy, w których nie zabrakło judoków z Koszalina. Na Judo Baltic Cup wystartowało 6 reprezentantów KSJ Gwardia Koszalin i jeden z Samuraja Koszalin. W piątek, na pierwszy ogień poszli najmłodsi U12- U14. Walczyli superi zdobyli  trzy medale: Julia Sienkiewicz - I miejsce w kat.35 kg, U12,  II miejsce w kat .U-14 łącznie wygrała 6 walk przed czasem w rewelacyjnym stylu; Jagoda Grońska III miejsce w kat.34 kg U12. wygrała trzy walki przed czasem.

W grupie młodzików bezkonkurencyjny okazał się gwardzista  Kamil Kustrzycki który wygrał kat.50 kg

pokonując wszystkich zawodników przed czasem. W drodze do złota pokonał Eryka Zdanowskiego z Sochaczewa, Marcina Jewtucha z Olimpii Poznań, Oskara Krzynówek z Galeonu Gdynia, Oskara Walkiewicza z Wierzchowic oraz Kamila Michna z Czarni Bytom.

Drugi złoty medal dla Gwardii wywalczyła Zuzia Mikołajczak w kat.70 kg wygrywając trzy walki przed czasem i pokonując kolejno: Maję Wileńską z Yuko Józefów, Martynę Miotek z Olimpii Grudziądz oraz Zuzie Litwińską z Torunia.Ponadto VII miejsce zdobyła Agnieszka Sosnowska z Gwardii, która wygrała dwie walki.

Kolejny złoty medal dla podopiecznych trenerów Cezarego Wojniusza  i Mariana Standowicza wywalczyła Aleksandra Szulc w kat.48 kg, która pokonała aktualną Mistrzynie Polski Zuzię Wożniak z klubu Yuko Józefów oraz Martynę Ihas z SP Dębna, Olę Wybrańską z Sosnowca i Agatę Syska z AWF -AZS Gdańsk.

Kolejny medal wywalczył Filip Bieliński który zmienił kategorie wagową do 60 kg o walce o brązowy medal pokonał przed czasem Grzegorza Babireckiego z Samuraja Koszalin. Filip wygrał trzy walki przed czasem przegrał wejście do finału na kary za nie poprawianie judogi bez gestu sędziego (nowy przepis).

W tej kategorii V miejsce wywalczył w/w tj Grzegorz Babirecki z Samuraja, który walczył bardzo dobrze i wygrał cztery pojedynki.