I liga: CKS Jurand Ciechanów - KSPR Gwardia Koszalin 26:36 (12:18)

Autor Art, fot. FB/KSPR Gwardia Koszalin 17 Marca 2019 godz. 2:29
Kola Maliarewicz zdobywając 14 bramek poprowadził pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KSPR Gwardii Koszalin do wyjazdowego zwycięstwa nad CKS Jurand Ciechanów 36:26.

Pojedynek w Ciechanowie wyrównany był tylko przez pierwszych sześć minut. Gdy Jakub Radosz zdobywając bramkę wyprowadził gwardzistów na pierwsze w meczu prowadzenie (4:3), to koszalinianie swojej przewagi nie oddali już do końca pojedynku. Chwilę później prowadzenie Gwardii podwyższył Patryk Kiciński, a po nim dwukrotnie z rzutów karnych na listę strzelców wpisał się Kola Maliarewicz. W ten sposób Gwardia w 10. min wygrywała już 7:3. Na przerwę gwardziście zeszli z solidną, wynoszącą 6 bramek przewagą. Po zmianie stron na ciechanowskim parkiecie nic się nie zmieniło i po 60. min komplet punktów powędrował do Koszalina. Za tydzień (niedziela, godz. 16.00) gwardziści zmierzą się z zespołem OKPR Warmia Energa Olsztyn.

Jurand Ciechanów - Gwardia Koszalin 26:36 (12:18)

Jurand: Mirzejewski, Zjadewicz - Olszewski 2, Chełmiński 5, Ruszkowski 5, Balcerzak, Rutkowski 2, Królikowski 1, Smoliński, Staniszewski, 1, Potępa 1, Dobrzyniecki 3, Tobolski 1, Dębiec 1, Szuba 3, Malinowski 1.

Gwardia: Michalczuk, Bugaj - Bereżny 1, Felsziger 1, Maliarewicz 14, Kiciński 6, Jakutowicz, M. Kamiński, Radosz 8, Laskowski 2, Karnacewicz 4.