Srebro i dwa brązy karateków

Autor Art za KKKK, fot. KKKK/ Piotr Janczak 25 Września 2018 godz. 3:09
W Kaliningradzie (Rosja) odbyły się 32. Mistrzostwa Europy KWF. Wzięło w nich udział 410 zawodników z 21 krajów. Reprezentacja Polski zdobyła 34 medale i drużynowo zajęła drugie miejsce za Rosją. Wśród medalistów byli także członkowie Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin.
Wicemistrzynią kobiet w kategorii kumite  (walki) OPEN została Katarzyna Regent, która w finale spotkała się z drugą Polką Ewą Tracz. Dziewczyny walczyły zawzięcie i doprowadziły do dwóch remisów, a w rezultacie do rozstrzygnięcia walki przez wagę. Ostatecznie Kasia musiała uznać wygraną Ewy, która była minimalnie lżejsza. Niemniej jednak srebrny medal kategorii OPEN to ogromny sukces naszej zawodniczki! Brązowy medal w kumite chłopców 14-15 do 55 kilogramów we wspaniałym stylu zdobył Paweł Jezierski, który jedną ze swoich walk wygrał przed czasem.  Kolejny brązowy medal, tym razem w kategorii kata chłopców 14-15 lat, powędrował do Kordiana Porębskiego.
W mistrzostwach wziął udział także Michał Bączyk (na zdjęciu), który niestety nie miał szczęścia w losowaniu. W pierwszej walce trafił na reprezentanta gospodarzy, dwukrotnego Mistrza Świata i późniejszego zwycięzcę całej kategorii kumite mężczyzn do 70 kg. Michał zaprezentował cały wachlarz swoich umiejętności, jednak przegrał walkę po decyzji sędziów.