Chmera i Stasiuk wrócili z MŚ z medalami

Autor Art za KKT Bałtyk Koszalin 25 Września 2018 godz. 3:05
We włoskiej miejscowości Lido di Jesolo odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Kadetów i Juniorów. W zawodach wystartowało ponad 2000 zawodników z 65 państw, w tym reprezentacja Polski, w której znalazło się dwóch zawodników z KKT Bałtyk Koszalin startujących w formułach light-contact i kick-light.
Na mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się kadetka Julia Stasiuk, która zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy. W formule kick-light kadetów w kat. 60 kg zdobyła srebrny medal wygrywając w ćwierćfinale z zawodniczką z Grecji, a w półfinale pokonała zawodniczkę z Hiszpanii. W finale uległa zawodniczce z Węgier.  Startując także w formule light-contact w kat. 60 kg zdobyła brązowy medal. Po walkach eliminacyjnych w ćwierćfinale zdecydowanie pokonała zawodniczkę z Rosji, w półfinale przegrała z zawodniczką z Węgier.
W formule light-contact juniorów w kat. 94 kg brązowy medal zdobył również Filip Chmera, który w ćwierćfinale pokonał zawodnika z Węgier. W półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji, który później został mistrzem świata w tej kategorii. Zdobyte medale są pierwszymi w historii klubu medalami mistrzostw świata w kickboxingu.

Wspaniały sukces odniosła Julia Stasiuk, która w finale mistrzostw Europy kadetek w kickboxingu wersji kick-light pokonując Greczynkę wywalczyła złoty medal.