Gwardia: Porażka z ROW-em

Autor Art za Gwardia Koszalin 28 Kwietnia 2018 godz. 4:05
Porażką 1:4 zakończyło się ligowe spotkanie naszej drużyny z ROW-em 1964 Rybnik.

Początek pojedynku nie był zbyt ciekawym widowiskiem. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, lecz za wyjątkiem dużej ilości stałych fragmentów gry, nie przełożyło się to na liczbę strzeleckich sytuacji. Pod drugiej stronie boiska na bramkę Kacpra Rosy strzelali Kamil Poźniak i Norbert Dondera.

W 32. minucie arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym naszego zespołu i wskazał na jedenasty metr. Z wapna nie pomylił się doświadczony Mariusz Muszalik i przyjezdni objęli prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund poźniej sytuacja naszej drużyny jeszcze bardziej się skomplikowała. Za nieprzepisowe zagranie poza "szesnastką" czerwoną kartką ukarany został Adrian Hartleb i po raz kolejny w tej rundzie nasz zespół kończył ligowe spotkanie w osłabieniu.

Mimo gry ze stratą jednego zawodnika, nasi piłkarze wyszli na drugą część meczu z wiarą w odniesienie ważnego zwycięstwa. To nasz zespół przejął inicjatywę i zaczął zagrażać bramce rywala. W 58. minucie po dośrodkowaniu Michała Szuberta, piłkę do siatki posłał Robert Ziętarski. Ponadto w kierunku bramki gości groźnie strzelali Szubert i Adam Setla. Swojej szansy po strzale z dystansu szukał również Ziętarski.

Nasza drużyna postawiła wszystko na jedną kartę, lecz musiała uważać na bardzo groźne kontry ROW-u. W 68. minucie drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Kamil Spratek. Wraz z upływającem czasem gra w osłabieniu coraz bardziej dawała się naszemu zespołowi we znaki. W końcówce spotkania po kolejnych kontrach do siatki trafili Dawid Kalisz i Paweł Jaroszewski.

Gwardia Koszalin - ROW 1964 Rybnik 1:4 (0:1)

Skład Gwardii: Hartleb - Dondera (50. Szubert), Wojciechowski, Baranowski, Maciąg (50. Stańczyk), Kwiatkowski (74. Karbowiak), Majtyka (40. Dulewicz), Poźniak, Ziętarski, Setla, Brzeziański.