Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie po analizie zgłoszeń otrzymanych za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” wspólnie z policjantami odbywającymi proces adaptacji zawodowej udali się we wskazane na mapie miejsca. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych.
Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu mieszkańcowi przekazać informację o niepokojącym zjawisku w jego sąsiedztwie. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane. Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.
W trakcie działań dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami i zachęcali do kontaktu z nimi, w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas”. Takie spotkania mają na celu przybliżenie społeczeństwu osoby dzielnicowego, aby w przypadku zaistnienia potrzeby zainicjowania działań w swoim rejonie wiedzieli do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc.
Jednym z narzędzi, dzięki któremu można skontaktować się z dzielnicowym jest mobilna aplikacja „Moja Komenda”. Zawiera ona informacje dzięki którym w szybki sposób możemy odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail.