W deszczu po zdrowie

Autor 1 Czerwca 2012 godz. 8:20
Na pogode nie ma rady
W strugach przelotnego deszczu odbył sie doroczny Bieg po Zdrowie na Rokosowie. W odróżnieniu od pogody humory uczestnikom biegu dopisywały. - Już trzeci taz organizujemy nasz bieg. Liczyliśmy, że jak zeszłego roku przyłączą sie do nas mieszkancy osiedla, niestety pogoda wystraszyła wielu chętnych - tłumaczył Sebastian Tałaj - nauczyciel w Zespole Szkół nr 11, a zarazem pomysłodawca biegu.

Reprezentanci koszalinskiego TKKF w miniony weekend w Niemieckim mieście partnerskim - Schwedt/Oder wzięli udział w imprezie biegowej 8. SCHWEDTER NATIONALPARKLAUF. Biegacze podkreślali, że trasa była bardzo ciężka, choć koszlinianie swietnie sie spisali. Mieszkańcy naszego miasta startowali w różnych kategoriach od 4 do 21,1 km zdobywając kilka medali. Na dystansie czterech kilometrów wygrał 12-letni Paweł Kozak z czasem 17min 22sek. Zwycięstwo również odniósł Arkadiusz Kozak, który startował w biegu 21,1km i uzyskał czas 1 godz. 21 min 35sek.   Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Aneta Orzeł w biegu na 4 km z czasem 20 min 52sek. Na podium w kategorii 10 km zajęła Joanna Ziomek, która na linię mety dobiegła druga. W tym samym biegu startował, również Krzysztof Bogdanowicz, który zajął piąte miejsce.   Była, to kolejna sportowa wizyta reprezentantów Koszalińskiego TKKF w Schwedt/Oder.