Dominik "Domino" Małkowski trzeci w Rankingu BJJF 2016

Autor Art, fot. FB/Dominik Małkowski 10 Stycznia 2017 godz. 9:05
Duże wyróżnienie otrzymał Dominik "Domino" Małkowski, zawodnik, trener, założyciel koszalińskiego klubu Exilados w Rankingu BJJF 2016 w kategorii brązowych pasów zajął trzecie miejsce.

Jaka jest recepta na sukces? Bardzo prosta, ale wymagająca olbrzymiego samozaparcie. Dominik Małkowski tak na swoim profilu społecznościowym przedstawił:

W kategorii brązowych pasów sklasyfikowanych zostało 138 zawodników z całego kraju. W takcie sezonu część brązowych pasów została promowana na czarny pas w związku z czym zostali oni sklasyfikowani w obydwu kategoriach rankingu. W kategorii brązowych pasów najlepszy okazał się nie kto inny jak Adam Wardziński. Mistrz Europy 2016 z Lizbony zdobył prowadzenia już po pierwszych zawodach i od tamtej pory sukcesywnie powiększał swoją przewagę nad resztą zawodników, ostatecznie dominując całą kategorię. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik Linke Gold Team – Sławomir Zakrzewski. Wysokie miejsce zawodnika Złotego Zespołu związane jest głównie z zagranicznymi sukcesami – przed wszystkim podczas Mistrzostw Europy 2016 w Lizbonie, gdzie zdobył złoty medal. Na trzecim miejscu znalazł się zawodnik oraz główny trener Exilados Koszalin – Dominik Małkowski, który dzięki udanemu występowi na Winter Open, czyli na ostatnim turnieju rozgrywanym w 2016 roku, wyprzedził Pawła Ziemkiewicza z Academii Gorila.

1. Adam Wardziński (Alan Finfou BJJ) 434pkt.
  2. Sławomir Zakrzewski (Linke Gold Team) 171 pkt.