Klub Sportowy Judo Gwardia najlepszym klubem w Polsce!

Autor Art, fot. KS Judo Gwardia Koszalin 3 Listopada 2016 godz. 12:14
Miła informacja dotarła do nas z Poznania. W stolicy Wielkopolski odbył się Otwarty Puchar Polski VIII Memoriał Jigoro Kano w judo. Reprezentanci Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin startując w trzech grupach wiekowych - juniorów młodszych, młodzików oraz dzieci - wywalczyli 13 złotych medali,7 medali srebrnych oraz 6 brązowych. Dzięki temu zdobyli Super Puchar i tytuł Najlepszej Drużyny w Polsce!

W dwudniowych zawodach udział wzięło łącznie 983 zawodników z Polski, Niemiec i Francji, Judocy Klubu Gwardia Koszalin podopieczni trenerów Mariana Standowicza, Cezarego Wojniusza oraz Tomasza Zawadzkiego zdobyli medale:

W pierwszym dniu walczyły dzieci w kategoriach U13, U11 i U9.

Jagusz Dominik -I miejsce w kat.33 kg (wygrał wszystkie walki przed czasem)

Adam Pajor -V miejsce w kat.31 kg

- Wszystkim należy się pochwała za super start - mówi jednym głosem  trenerzy Gwardii Koszalin.

W drugim dniu wspaniale walczyli judocy  w kategorii młodzików, juniorów młodszych i wywalczyli następujące miejsca;

Filip Bieliński -I miejsce w kat,42 kg

Damian Białecki -I miejsce w kat.73 kg

Daniel Jedrzejewski -V miejsce w kat.+90 kg

Ola Szulc -I miejsce w kat.40 kg( młodziczkach)

Ola Szulc -II miejsce w kat.Juniorek młodszych

Kinga Białecka I miejsce w kat.63 kg

Weronika Jaworska -II miejsce w kat,+70 kg

W punktacji medalowej  w kategorii mężczyzn Gwardia Koszalin I miejsce w kategoria kobiet Gwardia

Koszalin I miejsce. Ponadto w punktacji medalowej Gwardia Koszalin I miejsce ,drugie Juwenia Wrocław,oraz Warszawa.

Judocy Klubu Sportowego Gwardia Koszalin godnie reprezentują nasze miasto podczas najważniejszych imprez i po raz drugi udowodnili w ostatnim czasie, że są najlepszą drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej,

Zwycięstwem klasyfikacji klubowej judoków Gwardii Koszalin zakończyły się dwudniowe zawody IX Memoriał im. Jigoro Kano Turniej Dzieci oraz Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych i Młodzików. Do rywalizacji przystąpiło ponad 850 zawodników z kraju i z Europy. W pierwszym dniu zawodów bardzo dobrze wypadli najmłodsi gwardyjscy judocy, którzy wywalczyli 17 medali w różnych grupach wiekowych. - Młodzi judocy koszalińskiego klubu walczyli znakomicie i wszyscy zasłużyli na gratulacje – mówi trener Tomasz Zawadzki .   Wyniki zawodów IX Memoriał im Jigro Kano Turniej Dzieci – Poznań 28.10.2017 Roczniki 2009 i młodsi: Chłopcy: 22 kg – I m Bartosz Klimiuk; III m Nikodem Stankiewicz 34 kg – III m Kacper Szewczak 43 kg – I m Bartosz Mruczek Roczniki 2008/2007 chłopcy: 27 kg – III m Nikolas Zaworski 30 kg – I m Maksymilian Tymiński 33 kg – I m Jakub Polak; II m Ernest Hoppe 36 kg – III m Kacper Dorawa 39 kg – III m  Robert Habza + 52 kg – III m Dawid Sobczak Dziewczynki: 31 kg – III m Julia Sienkiewicz 34 kg – II m Jagoda Wesołowska 37 kg II m Ola Kapela 45 kg – III m Dominika Filiczkowska Roczniki 2006/2005 50 kg – II m Filip Urbanowicz 58 kg – III m Krzysztof Grabarek +63 kg IV m Justyna Jakubowska W drugim dniu zawodów również nie zabrakło miłych, gwardyjskich akcentów. Reprezentanci Gwardii potwierdzili, że w tej grupie wiekowej należą do najlepszych klubów w Polsce. Podczas Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych oraz Młodzików im. Jigoro Kano aż czterokrotnie stawali na najwyzszym podium, a łącznie zdobyli aż 9 medali. Trenerzy judoków Marian Standowicz i Cezary Wojniusz zgodnie twierdzą, że są z nich dumni i bardzo zadowoleni z faktu, że wspólnie mogą tworzyć tak piękną kartę Gwardii.     Na najwyżśzym podium staneli: Filip Bieliński kat.46 kg Damian Białecki kat.73 kg Zuzia Mikołajczak kat.+70 kg Daniel Jędzejewski kat+90 kg   Cała czwórka wygrała swoje wszystkie walki przed czasem.   Drugie miejsca wywalczyli: Aleksandra Szulc  kat.44 kg Hubert Gąska  kat.73 kg Kornelia Duszczak kat +70kg   Brązowe medale zdobyli: Kamil Kustrzycki kat.42 kg Weronika Jaworska kat.+70 kg   W łącznej punktacji Gwardia Koszalin wywalczyła I miejsce z 210 pkt. Drugąlokatę w rankingu najlepszych klubów zajęła Akademia Poznań 190 pkt., a trzecim miejscu sklasyfikowana została Juwenia Wrocław 160 pkt. Jest to już druga wygrana naszych judoków w tym Pucharze Polski. Gwardziści triumfowali w nim także przed rokiem. Aby otrzymać Puchar Jigoro Kano na stałe trzeba wygrać jeszcze jeden turniej. turniej trzykrotnie. Wszystkie wymienione wcześniej kluby mają już w swoim dorobku po dwie wygrane   - Musimy powiedzieć, że to kolejny sukces naszych judoków.  Gwardia dwa tygodnie temu wywalczyła cztery medale na Mistrzostwach Polski Młodzików – mówi zadowolony prezes klubu Sebastian Świętoń.    W zawodach ponadto startowali judocy Klubu Samuraj Koszalin. Podopieczni trenera Andrzeja Adamskiego wywalczyli jeden medal w kat. 57 kg – druga była Anika Łożińska. Szkoda Aniki gdyż wygrywała wyrażnie ale dała sobie wyciągnąć dzwignie w ostatnich sekundach walki. Bardzo blisko podium byli Julia Jakubowska w 52 kg oraz Grzegorz Babirecki w 50 kg, którzy ostatecznie wywalczyli V miejsca. Następne zawody judoków z Koszalina już 11/12 listopada -  Baltic Cup 2017 w Gdyni.