Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem ( od ang. słowa chip oznaczającego miniaturowy mikroprocesorowy układ elektroniczny), to jedna z metod zapobiegania bezdomności zwierząt.
Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa i zawiadomić go o odnalezieniu ulubieńca. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem by podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.
Gmina Miasto Koszalin pokrywa koszty zarówno zakupu czipa, jak i usługi weterynaryjnej. Właściciele psów, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości mogą zgłaszać się ze swymi czworonogami do placówki małżeństwa lekarzy weterynarii Agnieszki Lewkowicz-Pokrzywki, Tomasza Pokrzywki, z Przychodni dla Zwierząt, przy ul. E. Gierczak. Trzeba się śpieszyć, bo kwota, jaką miasto przeznaczyło na sfinansowanie akcji znakowania zwierząt, wystarczy na wszczepienie 220 mikroczipów.