wydarzenia

14 medali judoków Gwardii

Autor Art za KSJ Gwardia Koszalin 8 Września 2016 godz. 11:10
W Bydgoszczy odbyły się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Sportu "GWARDIA" Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo.

W zawodach startowało 246 zawodników reprezentujących 5 krajów. Wśród tak licznie zgromadzonych zawodników nie zabrakło judoków Gwardi Koszalin. Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając aż  14 medali.

W kategorii młodzików mistrzem Polski został Filip Bieliński - kat. 42 kg. Wygrał wszystkie walki przed czasem. Filip to aktualny wicemistrz Polski młodzików. Trzecie miejsca wywalczyli Damian Białecki - kat. 73 kg oraz Wojtek w kat.81 kg,

W kategorii młodziczek mistrzynią Polski została Ola Szulc - kat. 40 kg, która  również wszytskie walki wygrała przed czasem.

Druga była  Jowita Szpakowska- kat. 57 kg. Także drugie miejsce zajęła Weronika Jawordka- kat. + 70 kg. Trzecia była Kinga Białecka- kat. 63 kg.

W kategorii juniorów młodszych sukces swój powtórzył Filip Bieliński, zdobywając I miejsce w kat. 46 kg.

Drugie miejsca zajęli  Krystian Przyborek (kat.81 kg), który w drodze do finału pokonał wicemistrza Polski w tej kategorii wagowej oraz występujący w wadze +90 kg Daniel Jędrzejewski.

W kategorii juniorek młodszych wygrała Ola Szulc- kat. 40 kg, która jest aktualną brązową medalistką mistrzostw Polski juniorek młodszych. Mimo iż wiekowo, jest 3 lata młodsza od swoich rówieśniczek. Tytuły wicemistrzowskie zdobyły:  Karolina Tomaszewska w kat. 44 kg, Kinga Białecka w kat. 63 kg oraz Weronika Jaworska w kat. + 70 kg.

- Na szczególne wyróżnienie zasłużyli wszyscy medaliści – mówi trener Wojniusz. Wielokrotnie po walkach schodzili z oklaskami  z trybun, po swoich efektywnych rzutach - dodał trener Wojniusz.