Mistrzowie z SP 7

Autor Ekoszalin za UM w Koszalinie / fot. Ośrodek Banderoza w Głuchołazach 20 Czerwca 2016 godz. 14:17
W Głuchołazach zespół dziewcząt z koszalińskiej Szkoły Podstawowej nr7 wygrał wszystkie mecze i zdobył pierwszy raz w historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej złoty medal dla Koszalina w piłce ręcznej. Natomiast chłopcy z tej samej szkoły zdobyli drugie miejsce w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mini Piłki Nożnej.

Pierwszy turniej miał miejsce  9-12 czerwca w Głuchołazach. Był to Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. W rywalizacji brały udział zespoły mistrzów lub wicemistrzów poszczególnych województw, wyłonionych w rozgrywkach wojewódzkich organizowanych przez Szkolne Związki Sportowe.

Województwo Zachodniopomorskie reprezentowały dziewczęta ze SP nr 7 trenera Waldemara Szafulskiego oraz chłopcy ze SP nr 18 trener Agnieszki Walińskiej. Zespół dziewcząt wygrał wszystkie mecze i zdobył pierwszy raz w historii Igrzysk Młodzieży Szkolnej złoty medal dla Koszalina w piłce ręcznej. Chłopcy z SP nr 18 zajęli 10.miejsce.

Natomiast w ostatni weekend,  17-19 czerwca również w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mini Piłki Nożnej chłopców, w którym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 zdobyli 2. miejsce. Ich trenerami są: Łukasz Korszański i Wiktor Butrym. Wcześniej drużyna ze SP 7 zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mini Piłki Nożnej chłopców w Szczecinie.