Tęczowe barwy zapaśniczych medali

Autor Art za Dawid Kret 4 Maj 2016 godz. 11:13
Złoto, srebro oraz brąz wywalczyły podczas zawodów Ogolnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostw Polski Kadetek) zapaśniczki regionu koszalińskiego.

W Olsztynie odbyła się najbardziej oczekiwana impreza zapaśnicza w grupie 15-17 lat, czyli  OOM w grupie kobiet. Zapaśniczy Klub Sportowy z Koszalina wystawił trzy zawodniczki i każda z nich zdobyła medal Mistrzostw Polski. Najcenniejszy, ten złoty zdobyła Angelika Mytkowska. Triumf zawodniczki ZKS przybliżył ją doudziału w Mistrzostwach Europy w Szwecji - Angelika stoczyła pięć pojedynków i każdy z nich był naprawdę ciężki – mówi trener Dawid Kret.  - Każda z medalistek została pokonana, przez Angelikę  więc ten medal ma dla mnie, jako trenera dużą wartość, a muszę przyznać, iż Angela nie prezentowała najwyższej formy – skomentował występ swojej podopiecznej trener Kret.

Bardzo dobrze prezentowała się trenująca na co dzień w Koszalinie Natalia Jaworska, która dopiero w finałowej walce uznała wyższość swojej rywalki Eweliny Ciunek.

Z kolei Natalia Lewandowska po dwóch latach ponownie stanęła na podium MP. Natalia, to mieszkanka  Rosnowa i jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek  gminy Manowo. Natalia, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek z 2013r  teraz sięgnęła po brązowy krążek do lat 17.