II liga: SPR Wybrzeże – Gwardia 29:30 (14:13)

Autor Art, fot. FB/KSPR Gwardia Koszalin 28 Listopada 2015 godz. 16:27
Drugoligowi piłkarze ręczni Gwardii Koszalin pokonując 30:29 w meczu wyjazdowym zespół SPR Wybrzeża Gdańsk zanotował szóste w tym sezonie zwycięstwo.

Pojedynek lepiej otworzyli koszalinianie, którzy zdobyli pierwszą bramkę. Następne minuty po wyrównany pojedynek. Nieco bardziej skuteczni byli gospodarze, którzy w 17. minucie prowadzili 8:6. Dwubramkową przewagę siódemka rezerw gdańskiego Wybrzeża utrzymywała dość długo. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gdańszczanie wygrywali 12:10. Na przerwę podopieczni trenera Piotra Stasiuka zeszli z jednobramkową stratą (13:14).

Drugą część pojedynku dobrze rozpoczęli koszalinianie. Już po jego czterech minutach prowadzili 17:14. Gospodarze nie odpuszczali i w 43. minucie uzyskali kontaktowe trafienie. Przegrywali 20:21. Kolejne minuty meczu to ponowna przewaga gwardzistów, którzy systematycznie uzyskiwali coraz większą przewagę. Na siedem minut przed końcem pojedynku mieli już trzybramkową przewagę – 27:24. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana. Gwardziści pokazując olbrzymią wolę walki utrzymali swoje prowadzenie i wygrali 30:29.