Mastersi podbili Sobótkę

Autor Artur Rutkowski / fot. A.R. na zdjęciu. Janusz Barcikowski 21 Października 2015 godz. 15:27
W Sobótce pod Wrocławiem odbyły się XV Mistrzostwa Polski Judo Mastres w zawodach startowało ponad 100 zawodników z kraju .Na zawodach nie zabrakło, również zawodników naszego regionu Mastersi Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin wywalczyli dwa złote medale .

Pierwszy z nich wywalczył Janusz Barcikowski w kat.M6 do 66 kg. - Janusz to medalista ME i MŚ Mastersów. - Myślę, że w przyszłym roku. również powalczy na ME i na MŚ, które odbędą się w Japoni -  dodaje Cezary Wojniusz

Drugi medal złoty wywalczył Jacek Ponurko w kat.M4 do 73kg, który w finale wygrał przed czasem stosując duszenie. - Jacka należy pochwalić za  ciężką pracę jaką włożył w przygotowania do zawodów gdyż normalnie pracuje w Norwegii i tam ciężko trenował nad kondycją i siłą . Ostatni okres tzw. BPS przed zawodami trenował w koszalińskim klubie wspólnie z zawodnikami młodszymi i dawał dobby przykład starej szkoły judo" .Ustąp, a zwyciężysz" - Podsumowuje Wojniusz

Trzecim zawodnikiem był Maciej Maciejewski, który zajął czwarte miejsce w kat.M4  do 81 kg . - Maciej stoczył 4 walki z czego jedną wygrał w pozostałych zabrakło trochę kondycji i szczęścia. W Mastersach medal jest nie ważny. Liczy się kontakt z ta piękną dyscypliną jaką jest judo. Radość, którą czerpią zawodnicy z trenowania przedłuża młodość doświadczonym judokom. - dodaje olimpijczyk Marian Standowicz.