- To świetny, bardzo dobrze wykształcony i przygotowany fachowiec, który przeszedł w spółce wszystkie szczeble kariery zawodowej. Jego doświadczenie i dotychczasowa praca są gwarantem dalszego, stabilnego rozwoju spółki komunalnej - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Przypomnijmy, że miasto w spółce ma 70 procent udziałów, 30 procent należy do francuskiej spółki GDF Suez. Nowego prezesa powoływali więc przedstawiciele obu właścicieli firmy, którzy są członkami Rady Nadzorczej.
Robert Mania
¨Wykształcenie:
n 2010 – 2011 studia MBA - Master of Busines Administration of the Univercity of Szczecin having followed an approved programme developed in co-operation with Manchester Metropolitan Univercity, Passau Univercity, Athens Univercity of Economics and Business
Praca dyplomowa: Strategiczna karta wyników, jako narzędzie realizacji strategii spółki MEC w Koszalinie
n 2007, 2009 Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów
Profesjonalne studium doskonalenia umiejętności menedżerskich
n 1998 – 1999 Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Studia Podyplomowe w zakresie marketingu
Praca dyplomowa: Plan marketingowy 2000 dla spółki MEC w Koszalinie
n 1985 – 1990 Wyższa Szkoła Inżynierska w Koszalinie
Kierunek: Wydział Inżynierii Lądowej i Sanitarnej
Specjalizacja: Urządzenia sanitarne
Praca dyplomowa: Projekt wentylacji kotłowni o mocy 110 MW (na bazie kotłowni DPM w Koszalinie)
¨Inne:
n 2014 Certyfikat uczestnictwa w projekcie Panel Polskich Przedsiębiorstw podpisany przez Wiceprezesa Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego
n 2013 Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa
¨Doświadczenie zawodowe:
n 2001 – obecnie, z-ca dyrektora ds. marketingu i rozwoju, prokurent – MEC Koszalin Sp. z o.o.
Zakres obowiązków:
§ nadzór na działami: marketingu, rozwoju, obsługi klienta i informatyki
§ budowa strategicznych planów rozwoju firmy
§ przedstawiciel firmy w międzynarodowych projektach CONCERTO ACT2 i LIFE+
§ nadzór nad pozyskaniem i realizacją projektów Spółki MEC Koszalin finansowanych z funduszy unijnych i krajowych
§ nadzór nad wdrożeniem w firmie Balance Scorecard (Strategicznej Karty Wyników) i ISO 27001
§ koordynator Grupy Marketingowej i HR polskich firm, których udziałowcem był koncern E.ON Sverige
§ budowanie długotrwałych relacji z kluczowymi klientami
§ Public Relations firmy
n 1999 – 2000, specjalista ds. marketingu – doradca prezesa MEC Koszalin
Sp. z o.o. w Koszalinie
n 1997 –1999, specjalista ds. marketingu – MEC Koszalin Sp. z o.o.
Zakres obowiązków:
§ pozyskiwanie nowych odbiorców ciepła
§ redakcja firmowego pisma dla pracowników
§ budowa planów marketingowych
§ Public Relations firmy
n 1991 - 1997, mistrz zmianowy – WPEC Koszalin, PEC Koszalin, MEC Koszalin
Zakres obowiązków:
§ nadzór nad pracą kotłowni FUB
§ kierowanie zmianą (6-12 pracowników)
n 1990 – 1991, monter urządzeń energetycznych, WPEC Koszalin
Zakres obowiązków:
§ Naprawa i remonty urządzeń energetycznych
¨Hobby:
n Fotografia i grafika komputerowa
¨Praca społeczna
n 2012 – do 2016 Wybrany na wiceprzewodniczącego Konwentu Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej
n 1990-1995 współzałożyciel i wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego,
n 1980-1990 członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
¨Odznaczenia i mianowania:
n 2015 Nadanie przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego
n 2013 Nadanie przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych srebrnej Odznaki Honorowej PZITS
n 2010 Nadanie przez Ministra Środowiska Odznaki Honorowej za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej
n 1995 Mianowanie przez Prezydenta RP na stopień podporucznika wojska polskiego
Grażyna Bielawska-Cieśla przechodzi na emeryturę
Grażyna Bielawska-Cieśla, wieloletnia prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Koszalinie, podjęła decyzję o zakończeniu pracy zawodowej i przejściu na emeryturę.
Grażyna Bielawska-Cieśla jest osobą zasłużoną dla polskiego ciepłownictwa oraz powszechnie cenioną i szanowaną postacią życia społecznego i samorządowego regionu Pomorza Zachodniego. Dzięki długoletniej, aktywnej i skutecznej działalności zawodowej, społecznej i publicznej, wniosła wybitne zasługi dla rozwoju branży ciepłowniczej oraz dla rozwoju regionu zachodniopomorskiego.
Grażyna Bielawska-Cieśla niemal całe swoje życie zawodowe poświęciła pracy w branży ciepłowniczej, w której zawodową karierę rozpoczęła w roku 1987. Jako pierwsza kobieta w Polsce objęła stanowisko Dyrektora - Prezesa Zarządu w sektorze ciepłowniczym. Funkcję tę sprawowała nieprzerwanie przez dwadzieścia sześć lat.
Przez cały okres zatrudnienia prowadziła rozważną, długofalową i konsekwentną politykę zapewniającą bieżące bezpieczeństwo energetyczne przy uwzględnieniu zasad perspektywicznego, zrównoważonego rozwoju miasta i regionu. Czerpiąc wzorce i doświadczenia ze współpracy z podmiotami z Polski i Europy Zachodniej, przekształciła MEC Koszalin w firmę będącą nierzadko wzorem do naśladowania dla rodzimych i zagranicznych przedstawicieli branży ciepłowniczej i nie tylko.
Będąc głównym pomysłodawcą i koordynatorem rozwoju organizacyjnego, ekonomicznego i technicznego zarządzanego przedsiębiorstwa, zawsze spotykała się z szacunkiem współpracowników oraz partnerów biznesowych, ceniących ją za konsekwencję, zdecydowanie oraz szybkość i trafność podejmowanych decyzji. Spółka MEC Koszalin należy obecnie do najlepszych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce i regularnie zajmuje czołowe pozycje w rankingach biznesowych.
W ostatnich kilkunastu latach spółka zrealizowała szereg inwestycji usprawniających działanie miejskiego systemu ciepłowniczego w Koszalinie oraz w sposób znaczący wpływających na poprawę stanu środowiska naturalnego w regionie. MEC Koszalin stał się przy tym przykładem racjonalnego korzystania z zewnętrznych funduszy w celach rozwojowych.
Grażyna Bielawska-Cieśla jest także znana ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną i społeczną. Przez wiele lat była aktywnym członkiem organizacji zrzeszających podmioty gospodarcze, których działalność związana jest z ciepłownictwem. Była członkiem Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Koszalina oraz Rady Doradców międzynarodowej organizacji studenckiej AISEC. Od 2001 roku jest członkiem Koszalińskiego Rotary Club, organizacji, będącej częścią międzynarodowego Rotary International i działającej na rzecz społeczności lokalnej. W latach 2009 - 2010 piastowała funkcję Prezydenta. Koszalińskiego Rotary Club. Grażyna Bielawska-Cieśla czynnie uczestniczy w przedsięwzięciach charytatywnych, takich jak przedstawienia teatralne, akcje „Szlachetna Paczka” itp.
W uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju polskiego ciepłownictwa oraz ogromnego zaangażowania w działania na rzecz społeczności lokalnej Grażyna Bielawska-Cieśla została odznaczona między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, medalem Za Zasługi dla Energetyki, medalem Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dwukrotnie Laurem „Zasłużony dla Ciepłownictwa” przyznanym przez środowisko branżowe dla osób wnoszącym szczególnie duże zasługi dla polskiego ciepłownictwa.