Złoto, srebro, brąz 1270 zawodników

Autor Ala, fot. Gwardia Koszalin, Samuraj Koszalin 29 Września 2015 godz. 14:23
Złoto Dagmary Paszkowskiej, srebro Nikoli Dudzińskiej i brąz Patryka Rusina to dorobek judoków z Koszalina, którzy startowali w XVII Pucharze Europy Warsaw Judo Open.

W  zawodach, które odbyły się w warszawskiej hali Torwar startowało łącznie 1270 zawodników z ponad 100 klubów polskich i zagranicznych. Nasz region reprezentowali judocy Gwardii i Samuraja Koszalin. Zawodnicy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin wywalczyli dwa medale.

Patryk Rusin wywalczył III miejsce w kat. +100 kg. W pojedynku dającym wejście do strefy

medalowej Patryk pokonał Przemka Czerwonkę z Kowna. Wcześniej wygrał Lukasem Zuoly z Litwy oraz mistrzem Węgier Richardem  Walczukiem. W walce o finał uległ jedynie piątemu zawodnikowi świata, Martinowi Kip z Holandii. - Patryk spisał się rewelacyjnie.  W tak silnie obsadzonych zawodach stoczył pasjonujące pojedynki. Zasługuje na olbrzymie słowa uznania – mówi trener Marian Standowicz.

Drugi „gwardyjski” medal wywalczyła Nikola Dudzińska. Koszalinianka  w kat.57 kg wywalczyła II miejsce. W drodze  do finału pokonała Laurę Gilun z Niemiec, Unę Doglewica z Litwy oraz rodaczkę Annę Kowalczyk. W finale uległa jedynie Holenderce  Noa Hooi.

- Nikola w walce o złota biła się  z ogromnym sercem. Była nawet  blisko zakończenia tego pojedynku przez ippon. Holenderka w ostatnim momencie  wybroniła się – relacjonuje trener Cezary Wojniusz.

Alex Hoppe wygrał cztery walki z rzędu. W starciu o finał doznał kontuzji - naderwał mięsień naramięny – i musiał oddać pojedynek. Kontuzja także stanęła na przeszkodzie, aby mógł on zabiegać o brązowy krążek. Ostatecznie  zajął V miejsce w kat,73 kg. - Alex pokazał że jest klasowym zawodnikiem,  zdrowie jest jednak najważniejsze – twierdzą trenerzy klubowi.

Trzy miejsca VII wywalczyli Filip Bieliński w kat.38 kg, Jakub Kasprzyk w kat.55 kg oraz Krystian

Przyborek w kat. 81 kg. Cała trójka po trzy walki. Ponadto startowali Michał Gniady i Viktoria Perić, którzy zmienili kategorię wagową na wyższą i odpadli w walkach eliminacyjnych.

Podopieczni trenera Andrzeja Adamskiego z Klubu Samuraj Koszalin wywalczyli złoty medal w kat. 52 kg Dagmara Paszkowska  wygrała wszystkie walki. Kolejno pokonała Maroti Alexandrę z Włoch, Walczyk Viktorię z Polski, Imę Zukowę z Czech i Polkę Natalię Kropską. - Dagmara walczyła super. Nawet przez chwilę nie była zagrożona przez przeciwniczki – mówi trener Adamski.

Piąte miejsce wywalczyła Julia Koślak w kat.48 dwukrotnie przegrała o medal mimo prowadzenia.  - Emocje tym razem były górą, szkoda Julki ale myślę, że będzie lepiej już za tydzień na MP jak pojedzie bo ma „doła” - dodaje Adamski.

Gabriel Teska  wywalczył VII miejsce w kat. 66kg również wygrał trzy pojedynki. Pozostałe zawodniczki odpadły w eliminacjach

Za tydzień judocy z Koszalina wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Młodzików do Bochni.