Dobra gra i zwycięstwo ENERGII AZS

Autor Artur Rutkowski 27 Września 2015 godz. 21:04
Po dwóch wyjazdowych porażkach ENERGA AZS ponownie zwycięża, tym razem 34:28 z UKS-em PCM Kościerzyna. Podopieczne Anity Unijat w dzisiejszym meczu zagrały bardzo dobrze w ataku. Należy pochwalić przede wszystkim młode zawodniczki z Trawczyńską na czele, które nie bały się wejść jeden na jeden z rywalami.

Początek spotkania był wyrównany. Następnie akademiczki przejęły inicjatywę, które po dwóch bramkach z rzędu Katarzyny Kołodziejskiej prowadziły różnicą trzech trafień 7:4. W kolejnych minutach UKS PCM Kościerzyna walczyła bardzo ambitnie i nie pozwoliła rywalkom "odjechać" na kilka trafień. Ponownie dobre zawody rozgrywała Trawczyńska, która ustaliła wynik pierwszej połowy na 16:13.

Po zmianie stron podopieczne Anity Unijat bardzo szybko podwyższyły prowadzenie do pięciu trafień. W 33 minucie karą dwóch minut została ukarana Trawczynska, co szybko wykorzystały rywalki i w parę chwil przewaga "stopniała" do dwóch bramek. Niedługo później ENERGA AZS ponownie odskoczyła, tym razem na siedem trafień 24:17. Pięć minut przed końcem Kaczonowska zdobyła bramkę, która dała przewagę ośmiu bramek. Ostatecznie akademiczki wygrały w pełni zasłużenie 34:28.