ENERGA AZS deklasuje Ruch

Autor Artur Rutkowski 5 Września 2015 godz. 18:51
Zawodniczki ENERGII AZS rozpoczęły sezon PGNiG Superligi od okazałego zwycięstwa 26:18 z Ruchem Chorzów. Znakomitą formę strzelecką zaprezentowała dzisiaj Katarzyna Kołodzejska, która zdobyła dziesięć bramek.

Chorzowianki starały się nawiązać równorzędną walkę z zespołem z Koszalina. Jednak sił przyjezdnym starczyło jedynie na kwadrans. Następnie na parkiecie rządziła tylko jedna drużyna - ENERGII AZS Koszalin. W 19 minucie akademiczki prowadziły już 10:7 po trzech trafieniach Kołodziejskiej. Niedługo później przewaga urosła do pięciu trafień. Wysokie prowadzenie zespół z naszego miasta utrzymał do końca pierwszej połowy. Do przerwy 14:9.

Po zmianie stron ponownie wysoką skuteczność zaprezentowała Kołodziejska, która w pięć minut trafiła czterokrotnie. Ponadto Kowalczyk, w tym okresie nie dała się pokonać. Podopieczne Anity Unijat w kolejnych minutach dalej powiększały przewagę, która na dwanaście minut przed końcem wynosiła już dwanaście bramek - 24:12.

Wysoki wynik nieco rozluźnił defensywę akademiczek, co w konsekwencji doprowadziło do odrobienia kilku bramek przez Ruch. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:18 dla ENERGII AZS.

Zapraszamy do oglądania zapisu konferencji po meczu ENERGII AZS z Ruchem Chorzów. Zawodniczki prowadzone przez Anitę Unijat wygrały z Niebieskimi 26:18.