III liga: Podsumowanie 2 kolejki

Autor Artur Rutkowski 24 Sierpnia 2015 godz. 12:21
W drugiej kolejce padły 23 bramki, co daje bardzo dobrą średnią blisko trzech trafień na mecz. Ponadto jeszcze nie doczekaliśmy się bezbramkowego remisu, co również cieszy. Jedynie, co smucić powinno fanów piłki nożnej z Koszalina, to porażka Bałtyku. Jednocześnie mieszkańcy naszego miasta cieszą się z dobrej formy Gwardii, która jeszcze nie straciła bramki.

Na czele pomorsko-zachodniopomorskiej trzeciej ligi znajdują się rezerwy Lechii Gdańsk z kompletem punktów, tuż za nią z taką ilością "oczek" na koncie plasuje się Pogoń II Szczecin, koszalińska Gwardia oraz beniaminek Wierzyca Pelplin. Ponadto gracze z Gdańska dysponują najlepszym atakiem, który zdobył już sześć bramek. Na przeciwnym biegunie znajduje się Gryf Słupsk, który jeszcze nie zdobył punktu, ani bramki, ale zdołał stracić już pięć goli.

W tabeli strzelców, póki co nie ma jednego lidera. Po dwa trafienia na swoim koncie mają już Patryk Brzeski (Cartusia Kartuzy), Przemysław Brzeziański (Gwardia Koszalin), Przemysław Duda (KS Chwaszczyno), Michał Mak (Lechia II Gdańsk), Adam Nagórski (Vineta Wolin), Patryk Paczuk (Pogoń II Szczecin).

Druga kolejka rozpoczęła się od mocnego uderzenia już o godzinie 11 w sobotę 22 sierpnia Lechia II Gdańsk rozpoczęła rozgromienie Gryfa Słupsk, choć w pierwszej połowie bramki nie padły. Po zmianie stron Lechia zdołała zdobyć, aż cztery bramki. Pierwsze dwa gola zdobył Michał Mak już w 47 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, zaś drugiego gola dołożył pięć minut później. Kolejne trafienia padły w ostatnim kwadransie najpierw Neven Marković podwyższył na 3:0, a wynik ustalił Maciej Wolski.

Drugie starcie, również rozpoczęło się o godzinie 11. W Szczecinie miejscowe rezerwy Pogoni mierzyły się z Chemikiem Police. Już w drugiej minucie pochodzący z Sianowa, Sebastian Rudol zdobył gola z rzutu karnego. Goście odpowiedzieli w 22 minucie po uderzeniu Krzysztofa Filipowicza. Trzy punkty szczecińskiemu zespołowi dał Dominik Kun w 78 minucie. Pogoń pokonała Chemik 2:1.

W Gdyni odbyło się natomiast starcie kolejki miejscowy Bałtyk podejmować koszalińską Gwardię. Oba zespoły po pierwszej kolejce miały na swoim koncie, po trzy punkty. Skuteczniejsza była Gwardia, która zdobyła jedynego gola w spotkaniu w 41 minucie, a na listę strzelców wpisał się Przemysła Brzeziański dla którego było to drugie trafienie w sezonie. Ponadto podopieczni Łukasza Drożdżala są obok Wierzycy Peplin i Lechii Gdańsk są zespołem, który jeszcze nie stracił bramki.

KS Chwaszczyno przed własną publicznością grało ze Świtem Skolwin. Spotkanie zapowiadało się jako wyrównane i rzeczywiście tak było. W 19 minucie padła pierwsza bramka dla beniaminka autorstwa Marcina Garleji, a już w 27 minucie Przemysław Duda doprowadził do wyrównania. Świt się jednak nie poddawał i w ostatnim kwadransie Adam Ładziak zapewnił gościom pierwsze trzy punkty w trwającym sezonie.

Przed własną publicznością grał natomiast Bałtyk Koszalin, który po zwycięstwie w Słupsku miał ochotę na kolejne trzy punkty. Niestety beniaminek Wierzyca Pelplin pokrzyżował te plany. Jedyny gol padł dopiero w 85 minucie po uderzeniu Łukasza Rackiego. Bałtyk próbował wyrównać, ale zabrakło wykończenia.

Kolejne starcie to pojedynek Kaszubii Kościerzyna z Cartusią Kartuzy. Spotkanie derbowe zawsze dodaje motywacji zawodnikom, w tym wypadku można śmiało powiedzieć, że Cartusia była bardziej zmotywowana, aby wygrać. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw Bramkę zdobył Paweł Konczuk, a niedługo później dwa trafienia dołożył Patryk Brzeski i niespodziewanie do Cartusia prowadziła różnicą trzech bramek. Gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie w 76 minucie, wówczas bramkę zdobył Michał Drzymała.

W Drawsku Pomorskim Drawa mierzyła się z Vinetą Wolin. Spotkanie chyba najbardziej wyrównane, co zresztą potwierdza wynik 2:2. Pierwsza prowadziła Vineta, po golu Kacpra Wittbrodt w 6 minucie. Następnie Drawa wyszła na prowadzenie po golach Konrada Mularczyka i Kacpra Stukonisa. Po zmianie stron Adam Nagórski doprowadził do remisu 2:2. Więcej goli w Drawsku już nie padło.

Do niespodzianki doszło w Przodkowie, gdzie miejscowy GKS pokonał 3:1 Arkę II Gdynia. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, po trafieniu Franciszka Patoka. Następnie Maciej Koziara wyrównał w 58 minucie. Dwa kolejne trafienia dla GKS-u zdobyli Łukasz Stasiak i Mateusz Frankowski.