Uliczna „Solidarność”w Kołobrzegu

Autor Artur Rutkowski / fot. ZR Pobrzeże 25 Sierpnia 2015 godz. 10:05
W miniony weekend w Kołobrzegu odbył się XXVI Ogólnopolski Bieg „Solidarności”o Puchar Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Bogdan Semoenowycz z Ukrainy.

Uliczny Bieg Solidarności w Kołobrzegu przyciąga z roku na rok coraz więcej uczestników, potwierdza to jego uniwersalność i przystępność zarówno dla doświadczonych jak i amatorów biegania. Do biegu zgłosiło się 280 biegaczy z całej Polski i z zagranicy, co jest nowym rekordem frekwencji biegu. Dystans jaki mieli do pokonania biegacze to 10 km. Strzał na otwarcie Biegu oddał prezydent miasta Kołobrzegu Janusz Gromek.

W kategoriach generalnych wśród mężczyzn najlepszym okazał się Bogdan Semoenowycz z Ukrainy uzyskując znakomity czas 29:07, wśród kobiet najlepszą została Ewelina Paprocka z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska z czasem 35:21. W kategorii Osób Niepełnosprawnych wśród mężczyzn pierwszym został Patryk Łukaszewski z Gniezna, natomiast wśród kobiet została Małgorzata Kozłowiecka z Koszalina.. Najmłodszą zawodniczką była Klaudia Ludzkowska ( 16 lat), a najstarszym Marian Bartnik z Koszalin (84 lata). Ostatni biegacz dotarł na metę w czasie 01:19:49.

Bieg ukończyło przebiegając linię mety 274 uczestników, wielu z nich udało się pobić swoją życiówkę.