W ramach Słupskiej SSE wydano łącznie 127 zezwoleń dla firm, które zainwestowały dotychczas 1,4 mld zł i zatrudniają blisko 4000 osób. Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna swym zasięgiem obejmuje 17 Podstref inwestycyjnych na terenie dwóch województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.
. Specjalna strefa ekonomiczna (SSE) jest to wyodrębniona administracyjnie część terytorium Polski, przeznaczona do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Podstawą powołania i działania stref ekonomicznych jest ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych z dnia 20 października 1994 roku. Obecnie w Polsce funkcjonuje 14 stref i będą działać do końca 2026 roku.
Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (skrót: SSSE), zarządzana przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku, obejmuje swym zasięgiem atrakcyjnie zlokalizowane grunty inwestycyjne na terenie Pomorza Środkowego. Strefa składa się z 17 podstref zajmujących łącznie ponad 899,3694 ha, położonych w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Wszystkie Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce będą funkcjonowany do dnia 31.12.2026 r.
Inwestorzy Słupskiej SSE reprezentują głównie kapitał polski oraz zagraniczny, w tym: szwajcarski, niemiecki, włoski, cypryjski, norweski, szwedzki, duński, portugalski, kanadyjski.
W tym roku wydano zezwolenia m.in.:
• „MM Timber Windows” Sp. z o.o.
• „VIKING WINDOWS” Sp. z o.o.
• CENTRUM LOGISTYCZNE INVENA LOG Sp. z o.o. Sp.k.
• "AKANT" Sp. z o.o.